fbpx
CAŁA PRAWDA O SPALACZACH TŁUSZCZU

CAŁA PRAWDA O SPALACZACH TŁUSZCZU

Dzisiaj przed nami ważny temat, który warto poruszyć, oraz raz na zawsze wyjaśnić. Tym razem na tapecie znajdują się suplementy diety, których zadaniem jest nasilenie spalania tkanki tłuszczowej. Nie ma tygodnia żeby gdzieś w czeluściach internetu nie przeczytać o szkodliwości takich produktów. Z drugiej strony nie ma dnia w którym nie trafiamy na reklamę spalacza. Jaka jest więc prawda o tych produktach?

CO TO SĄ SPALACZE TŁUSZCZU?

Produkty popularnie nazywane spalaczami tłuszczu, to suplementy diety, których zadaniem jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. W tym miejscu warto wyjaśnić czym jest suplement diety. Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej przedstawia taką definicję:

Suplement diety to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin, lub składników mineralnych, lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy, lub inny fizjologiczny.

Z definicji tej dowiadujemy się że tego typu produkt musi nas m.in. odżywić i dostarczyć witaminy, oraz inne składniki poprawiające funkcjonowanie naszego organizmu. Czytając powyższe zastanawiasz się skąd zatem pojawiło się najczęściej zadawane pytanie czyli:

CZY SPALACZE TŁUSZCZU SĄ BEZPIECZNE?

Pytanie to pojawia się głównie z powodu złej opinii ciągnącej się za tego typu produktami. Opinia ta ma solidne podstawy. Cofając się kilka lat wstecz mam w pamięci przypadki gdzie często na rynku pojawiały się produkty, które działały bardzo dobrze, ale miały bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie. Lata temu suplementy w Polsce nie były zbyt dobrze kontrolowane, więc każdy mógł sprzedawać co tylko chciał. Do tego doszedł internet i łatwość dokonywania zakupów u sprzedawców z drugiego końca świata w wyniku czego na polskim rynku pojawiło się dużo produktów z USA. W kraju tym prawo dotyczące suplementów jest inne i często trafiały do naszego kraju produkty niezwykle silne, ale też mocno niebezpieczne. W tym miejscu nasuwa się więc kolejne pytanie:

SKĄD MAM WIEDZIEĆ KTÓRY PRODUKT JEST BEZPIECZNY?

Po pierwsze: kupuj w sprawdzonych źródłach o których wiesz, że dana osoba osobiście odpowiada za sprzedawane Ci produkty. Po drugie: przeczytaj skład. Myślisz teraz: ale ja się nie znam na suplementach. Nie musisz! Wiele składników po prostu kojarzysz, jak np. zielona herbata czy l-carnityna. Natomiast składniki których nie znasz, szczególnie te z dziwnie brzmiącymi nazwami wpisz w wyszukiwarkę google. W ten sposób szybko otrzymasz odpowiedź co zawiera dany produkt. Pamiętaj też, że nie każda dziwna nazwa oznacza chemiczny i szkodliwy składnik! Weźmy za przykład substancję SINETROL z produktu SLIM BURN KWB NUTRITION by Alicja Janowicz. Nazwa składnika brzmi co najmniej dziwnie, a okazuje się że wpisując frazę SINETROL w wyszukiwarkę dowiemy się że to opatentowana formuła wytwarzana na bazie owoców cytrusowych (grejpfrut, pomarańcza, oraz guarana) oraz że w licznych badania naukowych udowodniono, że osoby spożywające 900mg SINTEROL dziennie są w stanie aż sześciokrotnie zwiększyć tempo spalania tkanki tłuszczowej!

Jak już jesteśmy przy temacie skuteczności działania, to czas odpowiedź na kolejne często zadawane pytanie:

CZY SPALACZE NA PRAWDĘ TŁUSZCZU DZIAŁAJĄ?

Żeby odpowiedź na to pytanie należy ustalić co rozumiemy przez słowo ‘działają”. Jak przeczytałaś na początku artykułu, suplement diety jest skoncentrowanym źródłem witamin, lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy, lub inny fizjologiczny czyli działać musi. Jeżeli jednak myślisz że kupisz spalacz i będziesz cały dzień leżeć na kanapie jedząc pod przysłowiowy korek to się srogo rozczarujesz licząc na efekty. W takim przypadku co najwyżej zyskasz to, że przytyjesz trochę mniej niż byś przytyła nie stosując tego typu produktów. Żeby osiągnąć efekty stosując spalacz musisz chociaż w miarę dobrze się odżywiać, oraz być na lekkim deficycie lub zerze kalorycznym czyli jeść nie więcej kalorii niż potrzebuje Twój organizm, a najlepiej troszkę mniej. Przestrzegając tych zasad i stosując dobrej jakości spalacz na pewno Twoje efekty pozytywnie Cię zaskoczą.

Co dokładnie osiągniesz stosując tego typu produkty? W zależności od tego jaki produkt wybierzesz otrzymasz różne działanie. Poza nasilonym spalaniem tkanki tłuszczowej zyskasz również:

 • wzrost energii
 • wzrost motywacji
 • zwiększoną termogenezę
 • przyspieszony metabolizm
 • zmniejszony apetyt
 • redukcję wody podskórnej i cellulitu

Ważna uwaga: najczęściej produkt redukujący wodę podskórną oraz cellulit to osobny suplement.

KTÓRE SPALACZE DZIAŁAJĄ?

Działają te które są w moim sklepie – to nie reklama, tylko fakt. W moim sklepie od zawsze są tylko produkty, które wiem że są dobre i które sama stosuje i/lub chciałabym stosować. Otwierając sklep w 2016 roku taki cel mi przyświecał i on nigdy się nie zmieni.

Jest kilka zasad na które warto zwrócić uwagę gdy nie znamy się, a chcemy wybrać dobry produkt:

1.ogromna ilość składników w produkcie – oznacza to że poszczególne dawki są bardzo niskie i zapewne zbyt niskie żeby wykazać pozytywny wpływ na zdrowie i efekty. Za przykład znowu możemy wziąć SINETROL czyli główny składnik SLIM BURN KWB NUTRITION. W porcji dziennej jest aż 900mg tego składnika i tylko taka ilość gwarantuje efekty które przedstawiają badania!

2.mono produkty – suplementy spalające tkankę tłuszczową które zawierają jeden składnik zazwyczaj nie przyniosą wymiernego efektu mimo że dawka składnika będzie odpowiednia do wykazania działania.

3.produkty reklamowane w jednym momencie przez ogromną ilość osób. Na pewno dobrze znasz sytuację: wchodzisz na instagram, a tam na co drugim profilu ten sam produkt tylko w rękach innej osoby. Najczęściej okraszony zachwytami i zachęcający do zakupu dużym rabatem. To jest praca tych osób więc do nich nie możemy mieć pretensji, ale czytając dany post zastanówmy się czy ta sama osoba stosuje faktycznie ten produkt i czy widzieliście już go w jej rękach np. 3 miesiące temu. Najczęściej jest tak, że po otrzymaniu paczki influencer robi recenzję, zgarnia kasę za reklamę i promuje kolejne marki/produkty. Ja osobiście od zawsze promowałam tylko i wyłącznie produkty co sama sprawdziłam, nikt nie musiał mi za to płacić. Efekt? Rzesza zadowolonych klientek i marka własna stworzona na podstawie wiedzy i lat doświadczenia.

4.cena – kupując suplement za 299 złotych nie masz żadnej gwarancji jakości. Tak ogromna cena zresztą świadczy o tym że produkt szybko zniknie z rynku, a producent jest nastawiony na szybki zarobek. Z kolei produkty które są bardzo tanie działać najprawdopodobniej nie będą bo nie zawierają składników w odpowiedniej jakości/ilości.

PODZIAŁ SPALACZY TŁUSZCZU ZE WZGLĘDU NA DZIAŁANIE

Spalacze możemy podzielić na dwie kategorie: ze stymulantami i bez. Do najczęściej występujących stymulantów zaliczamy kofeinę. Ma ona wiele zalet, ale ma też wadę: może dawać zbyt znaczące pobudzenie co skutkuje nerwowością i/lub problemami ze snem, oraz wzrost ciśnienia. Jeżeli jesteś osobą pijącą na co dzień kawę lub pijącą ją sporadycznie, nie masz problemów z ciśnieniem i generalnie po kawie czujesz się dobrze możesz spokojnie stosować produkty które zawierają w dziennej porcji około 100mg kofeiny. Jeżeli natomiast nie pijasz kawy, wiesz że na nią źle reagujesz i/lub masz problemy z ciśnieniem wybierz wtedy suplement bez stymulantów. Z kolei produkty zawierające 200-300mg kofeiny w dziennej porcji to pozycje dla osób zdrowych i bardzo dobrze tolerujących kofeinę. Kofeina to świetny składnik mający znaczny wpływ na działanie produktu więc przekłada się to na efekty. Pamiętaj jednak że więcej nie znaczy lepiej, a produkty bez jej udziału też mogą działać świetnie.

PODSUMOWANIE

Mam nadzieję że rozwiałam wszelkie Twoje wątpliwości odnośnie tego typu produktów. Ja osobiście spalacze sama stosuje i często polecam. Czytając opinie sama się przekonasz że wiele kobiet chwiali dobrze dobrane spalacze tłuszczu. W tym miejscu jednak moja bardzo ważna uwaga: jak jesteś w ciąży lub karmisz piersią unikaj tego typu produktów. Nie są Ci one potrzebne, a ten okres w życiu to nieodpowiedni moment na odchudzanie. Na poprawę formy przyjdzie jeszcze pora – wtedy się do mnie zgłoś i razem osiągniemy cel.

🙂

Komentarze

19 komentarzy

 • Sabcia661

  Do tego momentu bałam się tego typu spalaczy .. przekonałam mnie tym artykułem 👍😊

 • szotka

  Super, że to wyjaśniłaś, bo miałam wątpliwości, czy spalacz może coś dawać. Teraz już wiem, co ma dawać tak naprawdę i nie wątpię w ich skuteczność!

 • Asia

  Jak zwykle konkretna wiedza w pigułce, dziękuję Alu za artykuł. Z pewnością wkrótce skusze się na spalacz tak jak skusiłam na probiotyk i jestem przezadowolona!😍😍😍😍

 • Karolina

  To najlepszy artykuł o spalaczach tłuszczu jaki czytałam! Jesteś najlepsza! Tak jak Twoje produkty💪💪💪

  • Alicja Janowicz

   bardzo dziękuję za tak miłe słowa. To chyba wynika z faktu, ze moja praca jest moją pasją, a suplementacja to mój konik.

 • Sandra

  Jak tylko Alicja wypuściła do sprzedaży spalacz i reduktor od razu go kupiłam. Od tamtej pory rano wstaje pełna energii i mogę góry przenosić. Moja chęć do działania to 100% gotowości i dobrego samopoczucia. Polecam. To naprawdę działa.

 • _gosia_en_

  Muszę sięgnąć i ja. Może i mój oporny tłuszczyk zacznie znikać 😁

 • Asia

  Alu a jak stosować spalacze i reduktor wody podskórnej? To znaczy czy i kiedy robić przerwy w stosowaniu i jak długie mają one być?

  • Alicja Janowicz

   WATER OUT po skończeniu pierwszego opakowania zrób 4 tygodnie przerwy i możesz stosować dalej. Po kolejnym opakowaniu ta sama procedura
   SLIM BURN kuracja 15 tygodni bez przerw – w razie potrzeby mże być stosowany dłużej
   REGE DRINK stosuj w dni w których wykonasz trening – opakowanie starcza na 6 tygodni regularnych treningów 4 razy w tygodniu

 • Gusia

  Bardzo pomocny i rzetelny artykuł. Będę kolejne zakupy u Ciebie. 😊

 • Karolina

  Słowo spalacze jakoś nigdy mnie nie przekonywało. Kojarzyłam je raczej z typową chemią. Dzięki Tobie wiem, że istnieją produkty które pomagają a nie szkodzą. Dziękuję 👑💪😊❤

  • Alicja Janowicz

   właśnie dlatego ten wpis. Jest masa produktów, które są szkodliwe, ale są także perełki, które mają bezpieczny skład i w żadnym negatywnym stopniu nie wpływają na organizm.

 • Marta

  Zaufałam Tobie i kupiłam Slim Burn i Out Water. Stosuje od tygodnia i czuje się świetnie, mam energie do pracy i ćwiczeń. Apetyt sie zmniejszył 😉 same plusy jak narazie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz też

ELA @fit_vege_mom – mama dwójki dzieci

ELA @fit_vege_mom – mama dwójki dzieci

ZADBAJ O SWOJĄ TARCZYCĘ

ZADBAJ O SWOJĄ TARCZYCĘ

GDYBY SŁOWA SAME ZMIENIAŁY SIĘ W CZYNY

GDYBY SŁOWA SAME ZMIENIAŁY SIĘ W CZYNY

KUCHNIA KWB FOOD #4 KREWETKI Z SOSEM ZE SMAŻONYCH POMIDORÓW i OLIWEK oraz KREM BATATOWO-MARCHEWKOWY

KUCHNIA KWB FOOD #4 KREWETKI Z SOSEM ZE SMAŻONYCH POMIDORÓW i OLIWEK oraz KREM BATATOWO-MARCHEWKOWY

INSULINOOPORNOŚĆ – krok od cukrzycy

INSULINOOPORNOŚĆ – krok od cukrzycy

GOSIA – mama trójki, która schudła 16 kg!

GOSIA – mama trójki, która schudła 16 kg!