JAK DOBRAĆ PODKŁAD

JAK DOBRAĆ PODKŁAD

Witam Was serdecznie 🙂

Nazywam się Patrycja Chudzińska i jestem makijażystką z ponad 13-letnim doświadczeniem. Wykonuje makijaże oraz prowadzę szkolenia dla makijażystów jak i lekcje makijażu na własny użytek. Pracowałam przy programach telewizyjnych takich jak Taniec z Gwiazdami, Must Be The Music, The Voice Of Poland, Hells Kitchen. Przed Wami trzeci mój artykuł na portalu Alicji, a jego tematem będzie jak odpowiednio dobrać podkład. Zapraszam do lektury 🙂

Piękna skóra to marzenie każdej z Nas. Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja.  Jednak nawet kiedy bardzo o nią dbamy, to niewiele kobiet posiada cerę tak idealną, że nie ma potrzeby nałożenia choćby lekkiego podkładu. Problem z którym zmaga się wiele z nas, to właśnie jak dobrać ten odpowiedni fluid. Niestety w większości drogerii/perfumerii obsługują nas sprzedawcy, a nie makijażyści. Z tego też powodu, bardzo wiele kobiet przychodzi do mnie na lekcje makijażu, ze źle dobranymi podkładami. Dobrze dobrany podkład to najważniejszy etap w makijażu. Mam nadzieję, że tym wpisem ułatwię Wam kolejne zakupy.

Po pierwsze musimy zastanowić się jakiego krycia oczekujemy od fluidu. Te mocno kryjące mogą przydać się kobietom, które zmagają się z przebarwieniami i cerą trądzikową. Będzie im łatwiej zakryć niedoskonałości. Te z nas, które nie mają większych problemów z cerą, powinny wybierać podkłady lekkie lub średnio kryjące. Kolejnym bardzo ważnym wyznacznikiem powinien być rodzaj cery. Jeśli posiadamy cerę tłustą lub mieszaną to zmagamy się z nadmierną produkcją sebum. Nasza skóra po jakimś czasie od wykonania makijażu, zaczyna się błyszczeć. Jeśli zmagamy się z takim problemem, możemy sięgać po podkłady zastygające, czyli o formule z przedłużoną trwałością. Jeśli mamy cerę suchą lub normalną powinnyśmy używać podkładów kremowych. Cera sucha charakteryzuje się uczuciem ściągania po umyciu lub nawet w ciągu dnia. Cera normalna zwyczajnie nie wykazuje wyżej wspomnianych problemów. Jeśli już wiemy z jaką cerą mamy do czynienia, pozostaje bardzo ważny etap, a więc dobór odpowiedniego odcienia. Zbyt ciemny podkład będzie nas postarzał, a w zbyt bladym będziemy wyglądały na chore.  Aby dobrać odpowiedni odcień fluidu należy być bez podkładu, korektora czy pudru. Trzeba wybrać z całej gamy kolorystycznej jakiej oferuje nam dana firma, kilka odcieni zbliżonych do Naszej karnacji. Zazwyczaj 2-4 kolory. Następnie należy nałożyć każdy z kolorów na szyję i chwilę odczekać.

Niektóre z podkładów mogą ciemnieć na skórze, więc lepiej dać im chwilkę, aby mieć pewność, że po chwili się nie zmienią. Następnie patrzymy który z kolorów zlewa się z kolorem naszej skóry. Ten który jest najmniej widoczny, jest dla nas odpowiedni.  Jeśli twarz mamy dużo jaśniejszą niż ciało, należy iść do perfumerii również bez makijażu, ale dodatkowo z odsłoniętym ciałem np dekolt, krótki rękaw. Podkład nakładamy tak samo na szyję, jednak szukamy koloru pośredniego miedzy naszym opalonym ciałem a jasną skórą na twarzy. Chodzi o to, aby zmniejszyć kontrast bladej twarzy względem ciała, ale też, żeby nie przesadzić z jej przyciemnieniem. Kiedy skóra twarzy jest delikatnie jaśniejsza niż ciało, wyglądamy świeżo i młodo.

U mojej modelki nałożyłam podkład Lancome Teint Miracle, przeznaczony dla cer suchych i normalnych o kryciu lekkim do średniego. Tym podkładem można ładnie budować krycie, dokładając kolejną warstwę. Patrząc od dołu ( od najciemniejszego koloru ) nałożyłam odcienie: 035, 01, 010 i 005.

Gdybym miała sugerować się odcieniem samej twarzy wybrałabym odcień 005, który jest na samej górze i jest najjaśniejszym z odcieni.

Jednak w tym przypadku należy uwzględnić opaleniznę na ciele. Skóra na dekolcie jest pięknie opalona i aby moja modelka wyglądała pięknie, zdrowo i świeżo, wybrałam odcień 01, czyli drugi od dołu.

Efekt końcowy wykonanego makijażu jest widoczny na zdjęciu 🙂
Pamiętajcie, że jeśli mamy fryzurę w której mamy odkryte uszy, warto je delikatnie przeciągnąć podkładem, dla zachowania równowagi kolorystycznej.  Mam nadzieję, że teraz będzie Wam łatwiej dobrać odpowiedni podkład.
Jeśli szukacie makijażowych inspiracji, zapraszam na mój instagram KLIK oraz facebookowego fanpage’a KLIK

Komentarze

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

TRENING W SYPIALNI – TRENING Z GUMAMI KWB #285

TRENING W SYPIALNI – TRENING Z GUMAMI KWB #285

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

MARTA I JEJ ŻYCIOWA FORMA

MARTA I JEJ ŻYCIOWA FORMA

TRENING KRĄGŁE POŚLADKI W 30 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #283

TRENING KRĄGŁE POŚLADKI W 30 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #283

Przemiana Natalii -14 kg!

Przemiana Natalii -14 kg!