LAMINACJA RZĘS I BRWI

LAMINACJA RZĘS I BRWI

Nazywam się Michalina Paluszak mam 27 lat i jestem od prawie 4 lat właścicielką małego salonu kosmetycznego „MP Studio” znajdującego się w Stęszewie.

Kilka lat temu rozpoczęłam szkolenia związane ze stylizacją paznokci. Początkowo moje stylizacje wykonywałam koleżankom i najbliższej rodzinie. Po pewnym czasie chciałam rozszerzyć swoje portfolio o stylizację rzęs więc zapisałam się na specjalistyczny kurs. Polubiłam branżę beauty, która cały czas zaskakiwała mnie nowymi trendami. Polubiłam na tyle że założyłam własną działalność 🙂

Z Alicja poznałam się właśnie w moim saloniku, kiedy trafiła do nas jako klientka. Szybko nawiązałyśmy świetny kontakt i znalazłyśmy wspólny „język”. Podczas pracy rozmawiamy na wiele tematów. Pewnego razu narzekała na swoje niesforne brwi i spytała co ma z nimi zrobić, aby były ładne naturalne i układały się tak jak chce :-)️ Zaproponowałyśmy jej laminacje brwi. Efekt końcowy zabiegu bardzo jej się spodobał i dzięki temu mogę się z wami podzielić swoją wiedza na temat laminacji brwi oraz liftingu rzęs.

Laminacja brwi to cudowny zabieg, który ułoży Twoje grube niesforne włoski brwi i nada im świetny kształt oraz odżywi dogłębnie łuskę włosa. Jego atutem jest również intensywna regeneracja i odżywienie cienkich i delikatnych brwi. Czasami nasze włoski rosną w dół, wykręcają się i nie możemy ich ujarzmić nawet za pomocą wosków czy specjalnych żeli do stylizacji brwi. Zabieg laminacji pozwoli nam osiągnąć pożądany efekt.  Czas trwania zabiegu laminacji brwi bez koloryzacji to 40 minut, z koloryzacja 60 minut. Efekt laminacji brwi utrzymuje się do około 6 tygodni. Pamiętać jednak należy, iż trwałość zabiegu to sprawa indywidualna, często zależna od struktury naszego naturalnego włosa. Dla wzmocnienia i utrzymania efektu zabieg można powtarzać już po 4 tygodniach od pierwszej laminacji, ponieważ nasze włoski wypadają, a nowe włoski rosnąc zmieniają kierunek w trakcie wzrostu.  Jeśli nie lubisz codziennie malować brwi koloryzacje można wykonywać już po 2/3 tygodniach bez utraty efektu uniesienia włosków.

Lifting i laminacja rzęs to trwałe podniesienie, podkręcenie i odżywienie rzęs, świetna alternatywa dla osób które nie lubią sztucznego wyglądu rzęs. Lifting świetnie się sprawdza dla osób, które chcą mieć bardziej widoczne swoje rzęsy a są uczulone na klej do przedłużania rzęs. Czas trwania zabiegu bez koloryzacji to 60 minut, z koloryzacja ok 90 minut. Lifting rzęs utrzymuje się od 3 do 6 tygodni. Taki lifting należy powtarzać średnio co 3 tygodnie. Niestety efekt ten nie zaspokoi osób, które oczekują spektakularnego efektu przedłużanych gęstych rzęs.

DLA KOGO JEST ZABIEG? 

Dla wszystkich z tym, że u każdej z nas efekt finalny będzie inny. Jak wcześniej  wspomniałam grube brwi często się nie układają a cienkie zaś są mało wyraźne i niewidoczne. Dla obu  mamy fajne rozwiązanie. Warto wspomnieć, że zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny. Nawet brwi z asymetria czy ubytkami można dopracować na ładne, pełne i kształtne. Zabieg idealny dla osób, które nie chcą mieć trwałego makijażu permanentnego, który z czasem może stać się niemodny lub dla osób które boja się zabiegów z igłą.

Lifting rzęs również jest dla wszystkich z tym, że u każdego jest inny efekt, długie grube rzęsy będą zawsze bardziej widoczne niż te cienkie. Rzesy proste „jak patyk” są jak najbardziej podatne na podkręcenie i oczywiście dla takiej posiadaczki rzęs naturalnych efekt będzie bardziej widoczny. Do liftingu rzęs używamy różnych skrętów w zależności czy klientka chce uzyskać delikatne podkręcenie czy mocne.

Brwi o grubej strukturze włosa są sztywne i mało elastyczne kwas tioglikolowy jest głównym składem naszego produktu który powoduje uelastycznienie i zmianę kształtu wzrostu włosków- co nadaje nam świetny ujarzmiony końcowy efekt.  Brwi o cienkich woskach z ubytkami i z delikatnym łuczkiem tez mogą wyglądać pięknie. Podczas zabiegu brwi są stawiane pod górę dzięki czemu wydaje się, że są optycznie większe dodatkowo warto wzbogacić wtedy o koloryzacje i odżywienie botoksem – czyli też osiągniemy cel na którym nam zależało.

Łuska włoska przez produkty używane podczas laminacji zostaje otwarta, dlatego ważną kwestią w kolejnych etapach zabiegu jest regeneracja. Dobrze wykonana laminacja brwi/ rzęs nie niszczy naturalnych a  wręcz odwrotnie keratyna i botox który jest stosowany podczas obydwu zabiegów silnie regeneruje i odżywia cebulki włosa. Dodatkowo produkty te działają okluzyjnie, uzupełniają spoiwo między łuskami, poprawiają kondycję oraz elastyczność włoska, przywracają odpowiednie natłuszczenie oraz nadają włoskom blask.

Zastosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji w domu po zabiegu zapewnia długotrwałą regenerację brwi oraz stymuluje „cebulki” do wzrostu silnych i zdrowych włosków.

Zabieg można uzupełnić farbowaniem, henną oraz regulacją, w zależności od potrzeb oraz oczekiwań klientów.

CZY ZABIEG JEST BEZPIECZNY?

Zabieg jest w 100% bezpieczny, bezbolesny i odprężający. Klientka ma wykonywany zabieg na leżąco z zamkniętymi oczami dzięki czemu można sobie zasnąć obudzić się i cieszyć się pięknym efektem. Preparaty wykorzystywane do laminacji i liftingu rzęs, nie dotykają i nie podrażniają oczu.

JAKA JEST RÓŻNICA MIĘDZY ZABIEGIEM: TRWAŁA NA RZĘSY A LIFTING RZĘS?

Zabieg trwałej na rzęsy polega na naturalnym podkręceniu rzęs, natomiast zabieg liftingu w połączeniu z laminowaniem rzęs – wyraźnie wydłuża , podkręca, pogrubia, odżywia oraz nadaje ciemny i wyraźny kolor. Rzęsy są zregenerowane, pięknie błyszczą, a czarny barwnik dodatkowo podkreśla ich piękno i oprawę oczu.

PRZECIWWSKAZANIA PRZY LAMINACJI BRWI ORAZ RZĘS

 • chemioterapia
 • choroby alergiczne oczu i skóry
 • choroby oczy
 • nadwrażliwość oczu
 • kobiety w ciąży
 • zapalenie rogówki
 • Trichotillomania (zaburzenie polegające na kompulsywnej potrzebie wyrywania własnych włosów)
 • operacje oczu wykonane w krótkim czasie przed zabiegiem

Zalecenia przed zabiegiem, nie są wymagające najważniejsze aby nie wykonywać henny brwi/rzęs minimum tydzień przed zabiegiem ponieważ preparaty mogą odbarwić włoski które będą trudne do ponownej koloryzacji i mieć niechciany kolor.  W dniu kiedy wybieramy się na zabieg warto w domu wykonać peeling brwi i nie wykonywać sobie makijażu w szczególności nie nakładać maskary na rzęsy lub malować brwi.

Zalecenia po zabiegu: przez 24 godziny nie można moczyć, tłuścić, pocić, pocierać ani malować. Nie należy również korzystać z solarium, sauny, basenu oraz zabiegów parowych. Po upływie 24 godzin należy:

 • Nakładać olejek  dostępny do zakupu zazwyczaj w salonie lub kosmetyki które dodatkowo odżywiają nasze włoski a często zapominamy o tym
 • Przeczesywać, aby efekt utrzymywał się dłużej
 • Resztę zabiegów można wykonywać normalnie bez strachu o utratę efektu, ciesz się efektem przez około 6 tyg.

ZABIEG NA PRZYKŁADZIE MODELKI

Modelka z naturalnymi rzęsami i brwiami bez makijażu

Na samym początku wykonujemy demakijaż okolic oczu oraz peeling brwi. Przy laminacji rzęs dodatkowo zabezpieczamy dolne rzęsy i przystępujemy do zabiegu.

Przyklejamy wałeczek do podkręcenia i kolejno nakładamy odpowiednie preparaty na brwi oraz rzęsy. Dzięki wałeczką i płatkom nic nam nie wpłynie do oczu.

W trakcie nakładamy folie która pomaga nam wystylizować włoski.

Po ukończonej laminacji nakładamy farbkę koloryzującą. Zmywamy farbkę następnie robimy regulacje woskiem lub pęsetka.

Gotowe możesz cieszyć się efektem przez 6 tygodni.

 

 

Komentarze

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

TRENING W SYPIALNI – TRENING Z GUMAMI KWB #285

TRENING W SYPIALNI – TRENING Z GUMAMI KWB #285

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

MARTA I JEJ ŻYCIOWA FORMA

MARTA I JEJ ŻYCIOWA FORMA

TRENING KRĄGŁE POŚLADKI W 30 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #283

TRENING KRĄGŁE POŚLADKI W 30 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #283

Przemiana Natalii -14 kg!

Przemiana Natalii -14 kg!