BIAŁKA JAJ – ZALETY I FIT PRZEPISY

BIAŁKA JAJ – ZALETY I FIT PRZEPISY

W moich przepisach niejednokrotnie pojawiają się białka jaj z butelki i wciąż otrzymuję masę pytań od Was: dlaczego i czy to jest zdrowe? Dzisiaj przyszedł czas, żeby rozwiać wątpliwości i odpowiedzieć na najczęściej zadawane na ten temat pytania. Na końcu podzielę się z Tobą moimi ulubionymi przepisami z użyciem białek jaj.

Na wstępie wyjaśnię, że jeśli do wykonania przepisu potrzebuję całych jaj, to takich używam. Zwracam jednak uwagę na pochodzenie jaj i zawsze staram się je kupować ze sprawdzonego źródła. Jajka sprzedawane w dyskontach często są nieświeże, mimo odległej daty przydatności do spożycia, dlatego zrezygnowałam już dawno z ich zakupu. Lokalnie można znaleźć naprawdę pyszne jajka od szczęśliwej kury. Bardzo często się zdarza,  że do przygotowania potrawy potrzebne są tylko białka jaj. Wykorzystywanie w takim przypadku całych jaj jest problematyczne (żółtka nie zawsze udaje się później wykorzystać). Wtedy właśnie idealnym rozwiązaniem są jaja w butelce, których tak się niepotrzebnie obawiasz.
Płynne białka jaj kurzych, których używam do przygotowania swoich dań produkowane są z jaj kur z chowu ściółkowego. W procesie produkcji nie zostały użyte żadne dodatki, konserwanty, ani barwniki.

Jedna butelka produktu to 32 białka ze świeżych jaj. Dzięki procesowi pasteryzacji białka jaj posiadają długi termin przydatności do spożycia, co jest bardzo wygodne w momencie planowania posiłków z wyprzedzeniem. W swojej spiżarce zawsze mam chociaż jedną butelkę takich jaj. Dzięki temu, w kryzysowej sytuacji mogę szybko przygotować pełnowartościowy i szybki posiłek. Dodatkowe plusy tego produktu to moim zdaniem brak obaw o zakażenie Salmonellą, czy chociażby brak skorupek w posiłku, gdy bardzo się spieszę 🙂
Częstym pytaniem odnośnie tej formy białek jaj jest przechowywanie produktu po otwarciu. Tutaj posłużę się wiedzą producenta:
„Po otwarciu przechowywać w lodówce (temp. 0°C do +4°C) – według norm producenta należy je zużyć w ciągu 48 h (norma ustalona na wypadek niewłaściwych zachowań konsumenckich, takich jak przetrzymywanie butelki przez dłuższy czas poza lodówką lub spożywanie produktu bezpośrednio z butelki). Zgodnie z badaniem wykonanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną, produkt 7 dni po otwarciu jest w pełni zdatny do spożycia.”

Sama widzisz, takie białka to wygoda i pewność, że wiesz co jesz. Zapas zawsze można mieć w spiżarce, a gdy zgłodniejesz polecam moje przepisy, które zostawiam Ci poniżej.

RYŻ NA ŻÓŁTO Z BIAŁKAMI JAJ I SZPINAKIEM

KLIK

MUFFINKI Z BIAŁEK JAJ Z OLIWKAMI

KLIK

RYŻ Z BROKUŁAMI I BIAŁKAMI JAJ

KLIK

RYŻ Z BIAŁKAMI JAJ I SMAŻONYMI WARZYWAMI

KLIK

CZEKOLADOWY OMLET Z MASŁEM ORZECHOWYM I MALINAMI

KLIK

OMLET SNICKERS

KLIK

OMLET BOUNTY

KLIK

ZIELONY OMLET Z OWOCAMI

KLIK

MUFFINKI PTASIE MLECZKO

KLIK

SZARLOTKA Z PIANKĄ BEZ PIECZENIA

KLIK

FIT LODY JABŁKOWE

KLIK

ŚNIADANIOWE CIASTECZKA MARCHWIOWE

KLIK

Więcej moich przepisów z użyciem białek jaj znajdziesz na www.blog.alicjajanowicz.com
W wyszukiwarkę na blogu wpisz: białka jaj.
Smacznego 🙂

Zobacz także inne przepisy z kategorii Kuchnia KWB.

Komentarze

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

HASHIMOTO – cichy zabójca Twojego LIBIDO

HASHIMOTO – cichy zabójca Twojego LIBIDO

TRENING Z GUMAMI KWB #229 TRENING CORE DLA KAŻDEGO

TRENING Z GUMAMI KWB #229 TRENING CORE DLA KAŻDEGO

TRENING Z GUMAMI KWB #228 MOCNY TRENING NÓG I POŚLADKÓW

TRENING Z GUMAMI KWB #228 MOCNY TRENING NÓG I POŚLADKÓW

SZPARAGI NA DOBRY SEN I MNIEJSZY STRES?

SZPARAGI NA DOBRY SEN I MNIEJSZY STRES?

KEFIR, KISZONKI, PROBIOTYK? POZNAJ MÓJ SPOSÓB NA WZDĘCIA

KEFIR, KISZONKI, PROBIOTYK? POZNAJ MÓJ SPOSÓB NA WZDĘCIA

CZY AWOKADO MOŻNA MROZIĆ?

CZY AWOKADO MOŻNA MROZIĆ?