BIOFERMENTY – POZNAJ MOC

BIOFERMENTY – POZNAJ MOC

BIOFERMENTY – POZNAJ MOC

Gdy pierwszy raz usłyszałam słowo „biofermenty” – odpuściłam temat. Gdy usłyszałam 10 raz – zainteresowałam się. Pierwszy research – sceptycyzm i niedowierzanie. Gdy zagłębiłam się w temat bardziej i dostrzegłam powiązanie z bakteriami probiotycznymi, znając ich rewelacyjny wpływ na organizm, nabrałam nadziei oraz ciekawości do zgłębiania tematu. Gdy zobaczyłam pierwsze badania, jakie znalazłam, nie mogłam uwierzyć, ale postanowiłam spróbować. Pierwsze testy naszych produktów to już szok całkowity. Pierwsze próby już pokazały, że jest lepiej, niż sobie to wyobraziliśmy, a przez kolejne długie miesiące poprawialiśmy ciągle produkty. Tajemnica sukcesu to właśnie biofermenty wytwarzane w procesie kaskadowej fermentacji. Jeżeli chcesz na ich temat poczytać więcej, zapraszam Cię do tego artykuł autorstwa dr inż. Doroty Samul

biofermenty-dorota-samul

BIOFERMENT- KLUCZOWY SKŁADNIK KOSMETYKÓW NOWEJ GENERACJI

Każdy z nas powinien dbać o swoje piękno, o dobrostan swojego ciała. Dbając o nie, chronimy swoją skórę i utrwalamy własną młodość. Dlatego warto zwracać uwagę na kosmetyki zawierające w składzie biofermenty, wykonane z zastosowaniem najnowszej biotechnologii w kosmetyce. Takie powinny zawierać bio-przyswajalne, aktywne składniki charakteryzujące się niezwykle cennymi właściwościami tak poszukiwanymi w kosmetykach. Pierwszym, z tych najistotniejszych, jest wpływ na praktyczną odbudowę prawidłowej mikroflory powierzchni skóry pełniącej funkcje ochronne przed czynnikami zewnętrznymi.

Co powinien wyróżniać bioferment w kosmetykach?

Na pewno jest to bioferment postbiotyczny, czyli płynna zawiesina zawierająca cenne substancje wytworzone przez mikroorganizmy probiotyczne oraz odpowiednie szczepy drożdży – te same, które zawarte są w najlepszej jakości, aktywnych probiotykach.

A jakich korzyści możemy oczekiwać dzięki stosowaniu kosmetyków z biofermentami?

Przede wszystkim bezpieczna i skuteczna funkcjonalność: PRZYJEMNIE, BEZPIECZNIE, BEZ UTRATY ZDROWIA – ZDROWO I PIĘKNIE.

Przykładowo – NATURALNA PIANKA DO MYCIA TWARZY Z BIOFERMENTEM

Powinna:

 • zawierać dużą zawartość związków fenolowych wykazujących właściwości przeciwutleniające.
 • posiadać działanie tonizujące, odświeżające, dezodorujące, maskujące.
 • łagodzić podrażnienia skóry, odżywiać ją, nawilżać i przeciwdziałają rozszerzonym naczynkom.
 • działać przeciwzapalne, antyseptyczne, antybakteryjne, przeciwgrzybicznie
 • działać ściągająco oraz wzmacniać naczynia krwionośne.
 • wybielać, oczyszczać i zmiękczać skórę.

biofermenty

Przeczytaj również: 4 sposoby na zmarszczki

NATURALNY ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ Z BIOFERMENTEM

Powinien:

 • dzięki związkom polifenolowym, działać przeciwutleniająco i przeciwdrobnoustrojowo
 • powodować opóźnienie niekorzystnych zjawisk zachodzących w skórze dzięki zawartości fitoestrogenów, bogactwa hormonów roślinnych, zwłaszcza glikozydów triterpenowych i ich aglikonów (źródło fitoestrogenów),
 • zawierać substancje steroidowe – ekdysteroidy, które działają agonistycznie na receptory opioidowe. Działanie na receptory opioidowe wywołuje efekt przeciwbólowy.
 • hamować wydzielanie FSH i pobudzać wydzielanie LH modulując w ten sposób stężenie estrogenów i progesteronu.
 • dzięki działaniu antyseptycznemu, powinien zapobiegać stanom zapalnym błon śluzowych, a także chorobom skóry, takim jak wypryski, otarcia naskórka czy drobne skaleczenia.
 • posiadać wskazania do pielęgnowania skóry (działanie nawilżające, osłaniające, przeciwzapalne) oraz błon śluzowych (działanie powlekające, osłaniające, przeciwzapalne).

Wskazane jest także działanie ujędrniające, rozjaśniające, nawilżające, sebostatyczne, wygładzające, przeciwzapalne.

NATURALNE TONIKI np. BASIC, EFFECTIVE, CZY SPECJALISTYCZNY TONIK KWASOWY Z BIOFERMENTEM

Powinny:

 • utrzymywać prawidłową elastyczność i odporność naskórka oraz błon śluzowych.
 • działać ujędrniająco na skórę, uszczelniać kruche naczynka krwionośne, poprawiać elastyczność i niwelować wiotkość naskórka,
 • zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry.
 • łagodzić zmiany zapalne, przyspieszać regenerację i gojenie skóry.
 • regulować, korygować i stabilizować równowagę kwasowo-zasadową skóry.
 • usuwać martwe komórek nie tylko z powierzchni, ale również z porów skóry dzięki wnikaniu w jej głębokie warstwy.
 • głęboko nawilżać skórę.
 • wpływać na poprawę mikrokrążenia krwi, a jednocześnie posiadać działanie ściągające.
 • regenerować skórę właściwą i naskórek.
 • posiadać zalecenia stosowania jako środek zapobiegający stanom zapalnym błon śluzowych, a także w chorobach skóry, jak wypryski, otarcia naskórka czy drobne skaleczenia

Potwierdzona skuteczność działania kosmetyków z biofermentem

Wprowadzanie na rynek konsumencki kosmetyków nowej generacji, bazujących na biofermentach, dedykowane do praktycznej pielęgnacji ciała, to duża odpowiedzialność spoczywająca tak na ich producencie, jak i osobie wprowadzającej.

Dlatego potrzebne są liczne, specjalistyczne badania potwierdzające skład, jakość, bezpieczeństwo stosowania i skuteczność działania.

Jednym z ważniejszych markerów w kosmetologii, stanowiących o funkcjonalności i znaczeniu dedykowanego kosmetyku jest skład surowców roślinnych stosowanych przy jego powstaniu. Te poddane procesowi fermentacji powinny charakteryzować się:

 • odpowiednią zawartością polifenoli, które stanowią dużą grupę związków o znaczeniu antyoksydacyjnym. Aktywność polifenoli wynika z ich specyficznej budowy a wysokie stężenie w biofermencie uzyskiwane jest właśnie dzięki procesom fermentacji, prowadzonym przez odpowiedni zestaw mikroorganizmów probiotycznych.
 • obecnością fitozwiązków i postbiotyków. Wśród licznych związków obecnych w biofermentach dobrze jest stwierdzić obecność:  kwasu mlekowego, kwasu octowego,  kwasu propionowego, kwasu galusowego, waniliny, kwas phydroksybenzoesowego, α-tokoferolu, katechin, retinolu, kwasu kawowego, kwasu p-kumarowego, kwasu synapowego, kwasu ferulowego, kwasu hialuronowego, rutyny, kemferolu, kwercetyny, niacyny, ryboflawiny czy kwasu chlorogenowego.

Przy tym warto poznać charakterystykę wskazanych związków bioaktywnych składających się na tzw. skład zalecanych postbiotyków

I tak:

KWAS MLEKOWY jest substancją nawilżającą, mającą zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka. Działa keratoplastycznie (zmiękcza warstwę rogową), a w wyższych stężeniach działa keratolitycznie (złuszcza zrogowaciały naskórek).

KWAS OCTOWY hamuje rozwój szkodliwych bakterii, np. Salmonella i E. coli oraz zwiększa trwałość produktu.

KWAS PROPIONOWY hamuje rozwój szkodliwych bakterii, np. Salmonella i E. coli oraz zwiększa trwałość produktu.

KWERCYTYNA jest fitozwiązkiem z grupy flawonoidów roślinnych wykazującym szeroki zakres właściwości, m.in. anty- i prooksydacyjne oraz właściwości przeciwzapalne.

KEMFEROL jest flawonoidem wykazującym właściwości antyoksydacyjne oraz przeciwzapalne.

KATECHINA to związek fenolowy wykazujący działanie przeciwutleniające, dzięki czemu neutralizuje szkodliwy wpływ wolnych rodników. Wykazują właściwości modulowania procesów zapalnych – działanie przeciwzapalne.

KWAS P-HYDROKSYBENZOESOWY to kwas fenolowy, wykazujący działanie przeciwutleniające, dzięki czemu neutralizuje szkodliwy wpływ wolnych rodników. Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne.

KWAS P-KUMAROWY to kwas fenolowy, wykazujący działanie przeciwutleniające, dzięki czemu neutralizuje szkodliwy wpływ wolnych rodników. Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne.

Jak widać, każdy z wymienionych związków posiada swoją unikatowa funkcjonalność, a ich łączne dobroczynne oddziaływanie można doznać osobiście. Z całego serca polecam Ci biofermenty.

Komentarze

3 komentarze

 • Ania

  Nic tylko czytać ,pamiętać i dbać o siebie :)bardzo ciekawe nowe rzeczy😃

 • Iza

  Potwierdzam 😊Mam stosuje regularnie i powiem że byłam mile zaskoczona że po pierwszym użyciu widziałam efekty Są godne polecenia te kosmetyki Po prostu SZTOS!

 • Angelika

  Kosmetyki z biofermentami to moje odkrycie dzięki Alicji – przyjemny zapach, brak podrażnienień, dobrze się wchłaniają i współgrają ze skórą. Pielęgnacja ciała przeniosiona na inny poziom. Czekam jeszcze na krem z filtrem 😉
  Proszę jeszcze o artykuł o prawidłowym używaniu produktów Shelee, krok po kroku (wiem że była relacja na Ig ale czasem dobrze wrócić do zapisanej treści) 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

TRENING W SYPIALNI – TRENING Z GUMAMI KWB #285

TRENING W SYPIALNI – TRENING Z GUMAMI KWB #285

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

MARTA I JEJ ŻYCIOWA FORMA

MARTA I JEJ ŻYCIOWA FORMA

TRENING KRĄGŁE POŚLADKI W 30 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #283

TRENING KRĄGŁE POŚLADKI W 30 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #283

Przemiana Natalii -14 kg!

Przemiana Natalii -14 kg!