CZY SPALACZE TŁUSZCZU DZIAŁAJĄ?

CZY SPALACZE TŁUSZCZU DZIAŁAJĄ?

Spalacze tłuszczu to ważny temat, który warto poruszyć i wyjaśnić raz na zawsze. Tym razem na tapecie znajdują się suplementy diety, których zadaniem jest wzmocnienie procesu spalania tkanki tłuszczowej. W Internecie nieustannie możemy przeczytać o szkodliwości takich produktów. Z drugiej strony nie ma dnia, w którym nie trafiamy na reklamę spalacza. Jaka jest więc prawda o tych produktach?

Spalacz tłuszczu – czym jest i jak działa?

Co to są spalacze tłuszczu? W walce o szczupłą sylwetkę dobrze jest sięgać po różne sposoby. Aktywność fizyczna, odpowiednia dieta – by zredukować tkankę tłuszczową, być może zdecydowałaś się na tzw. spalacze tłuszczu. Czym są i jak działają spalacze tłuszczu? Produkty popularnie nazywane spalaczami tłuszczu to suplementy diety, których zadaniem jest przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej. W tym miejscu warto wyjaśnić, czym jest suplement diety.

spalacze tłuszczu

Spalacze tłuszczu – jak działają i w czym tkwi ich tajemnica?

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej przedstawia taką definicję:
Suplement diety to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety. To skoncentrowane źródło witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny.

Z definicji tej dowiadujemy się, że tego typu produkt musi nas m.in. odżywić. Dodatkowo musi dostarczyć niezbędne witaminy lub inne składniki poprawiające funkcjonowanie naszego organizmu. Spalacze tłuszczu mają służyć podniesieniu poziomu energii, abyś miała więcej sił do wykonywania ćwiczeń fizycznych. Spalacz tłuszczu powinien także pobudzać metabolizm, a jednocześnie przyczyniać się do tłumienia apetytu, by zjadać mniejsze porcje i nie podjadać między posiłkami. Czytając powyższe, na pewno zastanawiasz się skąd zatem wzięło się pytanie jak działają spalacze tłuszczu? Czy w bezpieczny sposób pomagają zredukować tkankę tłuszczową?

Czy spalacze tłuszczu są bezpieczne?

Pytanie to pojawia się głównie z powodu złej opinii ciągnącej się za tego typu produktami. Opinia ta ma solidne podstawy. Cofając się kilka lat wstecz mam w pamięci przypadki, gdzie często na rynku pojawiały się produkty, które działały bardzo dobrze, ale miały bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie. Lata temu suplementy w Polsce nie były zbyt dobrze kontrolowane, więc każdy mógł sprzedawać, co tylko chciał. Do tego doszedł Internet i łatwość dokonywania zakupów u sprzedawców z drugiego końca świata. W wyniku tego, na polskim rynku pojawiło się dużo produktów z USA. W kraju tym prawo dotyczące suplementów jest inne. Często do naszego kraju trafiały produkty niezwykle silne, ale też mocno niebezpieczne.

Skąd mam wiedzieć który produkt jest bezpieczny?

Po pierwsze – suplementy kupuj w sprawdzonych źródłach, gdzie wiesz, że dana osoba osobiście odpowiada za sprzedawane Ci produkty. Po drugie – przeczytaj skład. Myślisz teraz: ale ja się nie znam na suplementach. Nie musisz! Wiele składników po prostu kojarzysz, jak np. zielona herbata czy L-karnityna. Natomiast składniki, których nie znasz, szczególnie te z dziwnie brzmiącymi nazwami, wpisz w wyszukiwarkę Google. W ten sposób szybko otrzymasz odpowiedź, co zawiera dany produkt. Pamiętaj też, że nie każda dziwna nazwa oznacza chemiczny i szkodliwy składnik!

Weźmy za przykład substancję SINETROL z produktu SLIM BURN PLUS. Nazwa składnika brzmi co najmniej dziwnie, a okazuje się, że wpisując frazę SINETROL w wyszukiwarkę dowiesz się, że to opatentowana formuła wytwarzana na bazie owoców cytrusowych (grejpfrut, pomarańcza, oraz guarana) oraz że w licznych badania naukowych udowodniono, że osoby spożywające 900 mg SINETROLU dziennie są w stanie aż sześciokrotnie zwiększyć tempo spalania tkanki tłuszczowej!

LINK DO BADANIA: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18617377/

To, czy spalacze tłuszczu działają i pomogą Ci osiągnąć oczekiwany efekt, zależy od wielu indywidualnych czynników. Zanim zdecydujesz się na spalacz tłuszczu, pomyśl o wykonaniu podstawowych badań, takich jak badanie morfologiczne krwi i analiza moczu. Być może Twój problem z osiągnięciem idealnej wagi leży nie w braku ruchu lub niewłaściwej diecie. Może jest efektem choroby, bądź niedoboru wybranych mikroelementów.

Czy spalacze tłuszczu działają naprawdę?

Żeby odpowiedź na to pytanie należy ustalić, co rozumiemy przez słowo: działają. Jak napisałam na początku artykułu, suplement diety jest skoncentrowanym źródłem witamin, składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy – czyli działać musi. Jeżeli jednak myślisz, że kupisz spalacz, ograniczysz się do leżenia na kanapie i będziesz czekać na efekty – rozczarujesz się. W takim przypadku co najwyżej zyskasz to, że przytyjesz trochę mniej, niż przytyłabyś, nie stosując tego typu produktów.

Żeby osiągnąć efekty stosując spalacz musisz chociaż w miarę dobrze się odżywiać. Musisz też być na lekkim deficycie lub zerze kalorycznym, czyli jeść nie więcej kalorii niż potrzebuje Twój organizm. By przekonać się czy spalacze tłuszczu działają, musisz stosować je przynajmniej przez kilka tygodni, nie objadać się i zapewnić sobie zdrową dawkę ruchu. Przestrzegając tych zasad i stosując dobrej jakości spalacz, na pewno Twoje efekty pozytywnie Cię zaskoczą.

Co dokładnie osiągniesz, stosując tego typu produkty? W zależności od tego, jaki produkt wybierzesz, otrzymasz różne działanie. Poza nasilonym spalaniem tkanki tłuszczowej zyskasz również:

– wzrost energii

– wzrost motywacji

– zwiększoną termogenezę

– przyspieszony metabolizm

– zmniejszony apetyt

– redukcję wody podskórnej i cellulitu

– pomoc w walce z takimi jednostkami chorobowymi jak IO czy PCOS

Ważna uwaga: najczęściej produkt redukujący wodę podskórną oraz cellulit to osobny suplement.

KTÓRE SPALACZE DZIAŁAJĄ?

Działają te, które są w moim sklepie – to nie reklama, tylko fakt. W moim sklepie od zawsze są tylko produkty, które wiem, że są dobre i które sama stosuje bądź chciałabym stosować. Jeśli masz wątpliwości, czy warto inwestować w spalacze tłuszczu, opinie na temat ich dobroczynnego działania powinny pomóc Ci w podjęciu decyzji. Otwierając sklep w 2016 roku, właśnie taki cel mi przyświecał i nigdy się nie zmieni.

Jest kilka zasad, na które warto zwrócić uwagę, gdy nie znamy się, a chcemy wybrać dobry produkt.

Ogromna ilość składników w produkcie

Oznacza to, że poszczególne dawki są bardzo niskie i zapewne zbyt niskie, żeby wykazać pozytywny wpływ na zdrowie i efekty. Za przykład znowu możemy wziąć SINETROL, czyli główny składnik SLIM BURN PLUS. W porcji dziennej jest aż 900mg tego składnika i tylko taka ilość gwarantuje efekty, które przedstawiają badania!

LINK do badania: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32130058/

Mono produkty

To suplementy spalające tkankę tłuszczową, które zawierają jeden składnik. Zazwyczaj nie przyniosą wymiernego efektu, mimo że dawka składnika będzie odpowiednia do wykazania działania.

Produkty reklamowane przez ogromną ilość osób

Na pewno dobrze znasz tę sytuację. Włączasz Instagrama, a tam, na co drugim profilu ten sam produkt, tylko… w rękach innej osoby. Najczęściej okraszony zachwytami i zachęcający do zakupu dużym rabatem. Czytając dany post, zastanówmy się, czy ta sama osoba stosuje faktycznie ten produkt i czy widzieliście już go w jej rękach np. 3 miesiące temu.

Najczęściej jest tak, że po otrzymaniu paczki influencer robi recenzję. Za reklamę otrzymuje wynagrodzenie i promuje kolejne marki lub produkty. Sama od zawsze promowałam tylko i wyłącznie produkty, które osobiście sprawdziłam i nikt nie musiał mi za to płacić. Efekt? Rzesza zadowolonych klientek i marka własna stworzona na podstawie wiedzy i lat doświadczenia.

Cena

Kupując suplement za 299 złotych, nie masz żadnej gwarancji jakości. Tak ogromna cena świadczy o tym, że produkt szybko zniknie z rynku, a producent jest jedynie nastawiony na szybki zarobek. Z kolei produkty, które są bardzo tanie, najprawdopodobniej nie będą działać, bo nie zawierają składników w odpowiedniej jakości i ilości.

Podział spalaczy tłuszczu ze względu na działanie

Spalacze możemy podzielić na dwie kategorie: ze stymulantami i bez. Do najczęściej występujących stymulantów zaliczamy kofeinę. Ma ona wiele zalet, ale ma też wadę – może dawać zbyt znaczące pobudzenie. Skutkuje to nerwowością lub problemami ze snem, a do tego wzrostem ciśnienia. Jeżeli jesteś osobą pijącą na co dzień kawę lub pijącą ją sporadycznie, nie masz problemów z ciśnieniem, a po kawie czujesz się dobrze – możesz spokojnie stosować produkty, które zawierają w dziennej porcji około 100mg kofeiny.

Jeżeli nie pijasz kawy i wiesz, że na nią źle reagujesz lub masz problemy z ciśnieniem, wybierz wtedy suplement bez stymulantów. Produkty zawierające 200-300mg kofeiny w dziennej porcji, to pozycje dla osób zdrowych i bardzo dobrze tolerujących kofeinę. Kofeina to świetny składnik mający znaczny wpływ na działanie produktu, więc przekłada się to na efekty. Pamiętaj jednak, że więcej nie znaczy lepiej, a produkty bez jej udziału też mogą działać świetnie.

 spalacze tłuszczu

Stosowanie kilku suplementów w jednej kuracji łączonej

Często dostaję pytanie czy można zastosować kilka produktów wpływających na nasilenie spalania tkanki tłuszczowej w jednej kuracji. Odpowiedź jest taka jak zazwyczaj – to zależy 🙂

Zależy to głównie od tego jakie produkty dobierzemy. Nie powinnaś stosować razem produktów, które zawierają dużą ilość stymulantów np. kofeiny. Jest to nie tylko nieodpowiednie pod względem samopoczucia, ale też może być niebezpieczne dla zdrowia. Z tego samego powodu nie możesz łączyć produktów o działaniu diuretycznym, czyli takich które pomagają Ci usunąć wodę podskórną i cellulit.

Linia produktów KWB została stworzona, żebyś każdego z produktów mogła używać solo i cieszyć się efektami oraz w taki sposób, żebyś wszystkie produkty mogła zastosować razem w kuracji łączonej. Łącząc w jednej kuracji SHAPER PRO i WATER OUT osiągniesz znakomite rezultaty bez najmniejszego ryzyka dla zdrowia. Pamiętaj też, że wszystkie produkty z tej linii, poza pozytywnym działaniem na tkankę tłuszczową i wodę podskórną wykazują działanie prozdrowotne!

Spalacze tłuszczu, a najczęstsze jednostki chorobowe

Kolejny ważny temat – możliwość stosowania spalaczy tłuszczu mając Hashimoto, niedoczynność tarczycy, insulinooporność czy PCOS. Można czy mi zaszkodzą? Jak zwykle zależy jaki produkt użyjemy oraz jaka jednostka chorobowa nam towarzyszy. Wiele spalaczy tłuszczu ma pozytywny wpływ na gospodarkę cukrową, więc będą one wskazane przy IO oraz PCOS. Np. w przypadku SLIM BURN PLUS w celu nasilenia efektywności produktu został dodany ekstrakt cynamonu, który poprzez kontrolę poziomu cukru we krwi ma pozytywny wpływ na zdrowie (insulinooporność) oraz zmniejszenie apetytu. Produkty KWB nie zaszkodzą Ci w przypadku, gdy masz niedoczynność tarczycy lub Hashimoto.

Czy spalacze tłuszczu działają – podsumowanie

Mam nadzieję, że rozwiałam wszelkie Twoje wątpliwości odnośnie tego typu produktów. Ja osobiście spalacze sama stosuję i często polecam. Czytając opinie, sama się przekonasz, że wiele kobiet chwali dobrze dobrane spalacze tłuszczu.
Pamiętaj jednak, że będąc w ciąży lub karmiąc piersią, powinnaś unikać tego typu produktów. Nie są Ci one potrzebne, a ten okres w życiu to nieodpowiedni moment na odchudzanie. Na poprawę formy przyjdzie jeszcze pora – wtedy się do mnie zgłoś i razem osiągniemy cel.

🙂

zestaw metamorfoza

Przeczytaj również o 👉 produktach zero kalorii.

Artykuł ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, ani leczenia chorób. Nie jest alternatywą do kontaktu z lekarzem, ani nie nakłania do zaprzestania leczenia. Zastosowanie się do treści zawartych w tym artykule jest wyborem czytelnika i przejmuje on pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

Komentarze

56 komentarzy

 • Sabcia661

  Do tego momentu bałam się tego typu spalaczy .. przekonałam mnie tym artykułem 👍😊

 • szotka

  Super, że to wyjaśniłaś, bo miałam wątpliwości, czy spalacz może coś dawać. Teraz już wiem, co ma dawać tak naprawdę i nie wątpię w ich skuteczność!

 • Asia

  Jak zwykle konkretna wiedza w pigułce, dziękuję Alu za artykuł. Z pewnością wkrótce skusze się na spalacz tak jak skusiłam na probiotyk i jestem przezadowolona!😍😍😍😍

 • Karolina

  To najlepszy artykuł o spalaczach tłuszczu jaki czytałam! Jesteś najlepsza! Tak jak Twoje produkty💪💪💪

  • Alicja Janowicz

   bardzo dziękuję za tak miłe słowa. To chyba wynika z faktu, ze moja praca jest moją pasją, a suplementacja to mój konik.

 • Sandra

  Jak tylko Alicja wypuściła do sprzedaży spalacz i reduktor od razu go kupiłam. Od tamtej pory rano wstaje pełna energii i mogę góry przenosić. Moja chęć do działania to 100% gotowości i dobrego samopoczucia. Polecam. To naprawdę działa.

 • _gosia_en_

  Muszę sięgnąć i ja. Może i mój oporny tłuszczyk zacznie znikać 😁

 • Asia

  Alu a jak stosować spalacze i reduktor wody podskórnej? To znaczy czy i kiedy robić przerwy w stosowaniu i jak długie mają one być?

  • Alicja Janowicz

   WATER OUT po skończeniu pierwszego opakowania zrób 4 tygodnie przerwy i możesz stosować dalej. Po kolejnym opakowaniu ta sama procedura
   SLIM BURN kuracja 15 tygodni bez przerw – w razie potrzeby mże być stosowany dłużej
   REGE DRINK stosuj w dni w których wykonasz trening – opakowanie starcza na 6 tygodni regularnych treningów 4 razy w tygodniu

 • Gusia

  Bardzo pomocny i rzetelny artykuł. Będę kolejne zakupy u Ciebie. 😊

 • Karolina

  Słowo spalacze jakoś nigdy mnie nie przekonywało. Kojarzyłam je raczej z typową chemią. Dzięki Tobie wiem, że istnieją produkty które pomagają a nie szkodzą. Dziękuję 👑💪😊❤

  • Alicja Janowicz

   właśnie dlatego ten wpis. Jest masa produktów, które są szkodliwe, ale są także perełki, które mają bezpieczny skład i w żadnym negatywnym stopniu nie wpływają na organizm.

 • Marta

  Zaufałam Tobie i kupiłam Slim Burn i Out Water. Stosuje od tygodnia i czuje się świetnie, mam energie do pracy i ćwiczeń. Apetyt sie zmniejszył 😉 same plusy jak narazie.

 • Agnieszka

  Witaj Alicjo, czy mogłabyś podpowiedzieć jaki spalacz będzie najlepszy przy niedoczynności tarczycy?

  • Alicja Janowicz

   od lat choruję na niedoczynność, Hashi i PCOS. Suplementacja zawsze musi być dobrana indywidualnie i nigdy nie powinna się opierać wyłącznie na spalaczu. Napisz do mnie na maila konsultacje@alicjajanowicz.com i poproś wysłanie ankiety. Ułożę odpowiedni przy Twoim stanie zdrowia plan suplementacji.

 • Spalacze

  Czy Water Out jest spalaczem ? Czy dodatkiem do spalaczy ?

 • Lilka

  Witam, czy SLIM BURN można stosować jednocześnie z OUT WATER, czy trzeba odczekać między jednym a drugim ? Bardzo bym chciała pozbyć się celulitu chociaż trochę, i spalić tkankę tłuszczowa z ud ( jestem na lekkim deficycie i ćwiczę w miarę regularnie ) i mam cichą nadzieje, ze Twoje wspomagacze mi w tym pomogą 🙂

 • Natalia

  W dni nie treningowe też trzeba brać spalacz i pić odżywkę białkowa ?

  • Alicja Janowicz

   Spalacz stosuje się codziennie, a odżywke białkową według wytycznych w swojej diecie lub po treningu.

 • Ala

  Alu, kiedyś interesowałam się spalaczami tłuszczu i rozmawiałam telefonicznie z ludźmi sprzedającymi te spalacze. Każdy informował mnie, że muszę brać je zawsze, bo inaczej spalone kilogramy wrócą (odżywiam się zdrowo i prowadzę aktywny tryb życia, czyli 3/4 treningi tygodniowo). Jak jest ze spalaczami, które Ty stosujesz? Pozdrawiam Ala

  • Alicja Janowicz

   Efekty uzyskane po SLIM BURN są stałe 🙂 przyspiesza on ubytek tkanki tłuszczowej i faktycznie ją likwiduje. Oczywiście jeżeli po odłożeniu spalacza, zaczniesz jeść dwa razy tyle co wcześniej to kilogramy w końcu wrócą, no ale chyba nikt kto o siebie dba tak nie robi. Podsumowując: dobry spalacz tłuszczu daje dobre efekty, bez efektu jo-jo.

 • Aga

  Czy SLIM BURN można stosować przy problemach sercowych?

  • Alicja Janowicz

   To zależy czy na co dzień pijesz kawę. Jeżeli tak to możesz zrezygnować z kawy i wprowadzić SLIM BURN. Jeżeli nie pijesz i nie możesz to również nie możesz stosować SLIM BURN. Warto też zawsze skonsultować sie z lekarzem, a po otrzymaniu zgody zacząć od połowy dziennej porcji.

   • Aga

    Alicjo, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź! Zakupiłam SLIM BURN czytając wcześniej artykuł i owszem piję codziennie kawę ale jedną-małą z większą ilością napoju kokosowego. Zastanowiło mnie jednak, czy przyjmowanie leków na arytmię serce może mieć wpływ na stosowanie spalacza. Czy połowa porcji również może przynieść zbliżony efekt jak ta- przyjmowana w całości?

    • Alicja Janowicz

     Arytmia serca to nie jest błahy problem zdrowotny. Dostępne informacje na temat o który pytasz wskazują, że nawet cała porcja SLIM BURN nie będzie miała negatywnego wpływu. Pamiętaj jednak, że każdy z nas ma inną reakcję na dany składnik/produkt. Zacznij od połowy porcji i uważnie obserwuj swój organizm. Uważam, że wszystko będzie ok i po kilku dniach będziesz mogła przejść na pełną dawkę, ale mimo wszystko bądź ostrożna – zdrowie jest najważniejsze.

 • Sarna

  Alu jestem szczupła,ale mam tłuszcz i cellulit na udach ,biodrach i pośladkach,które są od lat i nie mogę się tego pozbyć..Czy samymi ćwiczeniami to mogę zredukować czy musze brać spalacze?Chodzi o to,że boję się ze piersi mi się tez „spalą”…

  • Alicja Janowicz

   Trening, dieta, suplementacja – wszystkie elementy są tak samo ważne. Jeżeli piersi się „spalą” jak to napisałaś to z powodu zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, a nie użytego sposobu do jej zmniejszenia.

 • Jooaanna

  A co z cla? Kiedyś był popularny.

  • Alicja Janowicz

   CLA to bardzo prozdrowotny suplement, a jego stosowanie niesie wiele korzyści. Jednak jego wpływ na spalanie tkanki tłuszczowej jest bardzo delikatny.

 • MPR

  Czy można brać spalacze przy karmieniu piersią?

 • Bogna

  Zawsze sie balam takich suplementow. Bylam pewna ,ze przy niedoczynnosci tarczycy nie moge uzywac.Myslalam,ze sa niezdrowe i moga mi zaszkodzic. Rozwialas moje obawy. Dziekuje

 • Angela

  Slim Burn jeśl chodzi o dawkowanie dwa razy dziennie po dwie kapsułki: najlepiej na czczo i godzinę przed obiadem – zawsze daleko od posiłku. I tu moje pytanie, na czczo biorę euthyrox (wycięta tarczyca) więc lepiej po łyknięciu hormonów odczekać np dwie godziny zanim się łyknie Slim Burn a nastepnie godzinę odczekać i dopiero śniadanie czy to tylko trzeba zrobić godzinną przerwę przed obiadem? Mam nadzieję, że nie zagmatwałam 😀

 • Angela

  A następnie odczekać godzinę i dopiero sniadanie?

 • Damian

  czy panowie tez mogą stosować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

Kaya -10 kg i wymarzona sylwetka

Kaya -10 kg i wymarzona sylwetka

JAK SPALIĆ BRZUCH KORTYZOLOWY?

JAK SPALIĆ BRZUCH KORTYZOLOWY?

Przemiana Ewy z domowym programem treningowym

Przemiana Ewy z domowym programem treningowym

TRENING W SYPIALNI – TRENING Z GUMAMI KWB #285

TRENING W SYPIALNI – TRENING Z GUMAMI KWB #285

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284