JAK WYTRENOWAĆ PIĘKNY BIUST?

JAK WYTRENOWAĆ PIĘKNY BIUST?

Jest pięknie! Trenujesz i dobrze jesz. Nogi są smukłe, cellulitu nie ma, boczki zniknęły, ale… jest coś, co Cię przeraża! Twój biust! Piersi są mniejsze, bo źle je trenowałaś, a może dlatego, że nie trenowałaś ich wcale? Jaka jest prawda? Gdzie popełniłaś błąd? Zaraz się o tym przekonasz.

Treningów i porad dotyczących nóg i brzucha jest mnóstwo, a tipów, jak wytrenować biust jest już zdecydowanie mniej. Wiesz dlaczego? Bo jedyną szansą na większe piersi, mając niski poziom tkanki tłuszczowej jest operacja. Niestety, taki jest fakt. Jeśli poziom tkanki tłuszczowej spada, to zmniejsza się także obwód biustu. Dzieje się tak dlatego, że nasze piersi złożone są głównie z tkanki tłuszczowej i gruczołowej. Skoro chudniesz, to zmniejsza się poziom tkanki tłuszczowej w Twoim ciele i wpływa to nie tylko boczki i uda, które tak Ci przeszkadzały, ale także na biust. Organizmu nie zaprogramujesz mówiąc – teraz spalaj tłuszcz z ud, ale piersi zostaw.

sprzęt treningowy KWB

Miejscowe spalanie tkanki tłuszczowej z wybranej partii ciała nie istnieje! Jeśli smuklejemy, to pozbyliśmy się tłuszczu z całego ciała. Znika on także w jakimś stopniu z piersi, jednocześnie zmniejszając ich rozmiar.

biust

TRENING NA PIĘKNY BIUST

Czy istnieje więc trening na piękny biust? Pomimo faktu, że na pewno o takich treningach słyszałaś, to mocno Cię rozczaruje. Żaden trening nie poprawi jakości i wielkości Twoich piersi, a co najwyżej może sprawić, że wizualnie Twój biust będzie prezentował się gorzej! Wykonując ćwiczenia na klatkę piersiową, trenujemy mięsień znajdujący się pod piersiami, a nie same piersi. Mięsień ten jest stosunkowo duży i w momencie, gdy zaczyna rosnąć, zmienia to wygląd całego dekoltu.

Większość trenerów myśli, że spowoduje to podniesienie biustu. Niestety to nie jest trafna teoria. W praktyce wygląda to tak, że od trenowania klatki piersiowej zaczyna być widoczny mięsień nad piersiami. Efektu push-up praktycznie nie ma. Rozbudowane mięśnie klatki piersiowej mogą negatywnie wpłynąć na kształt piersi. Tak niestety wygląda praktyka. Wiem to z własnego doświadczenia oraz z pracy nad ciałami moich klientek, które niejednokrotnie mają za sobą wcześniej wspomniane treningi klatki.

biust

DIETA I SUPLEMENTACJA

Oczywiście jak się domyślasz nie istnieje dieta poprawiającą wygląd biustu (no chyba, że oparta na fast food i co za tym idzie – znaczącym wzroście wagi). Jednak odpowiednia dieta i suplementacja przyczynia się do poprawy jakości naszej skóry m.in. poprawiając jej elastyczność oraz do naprawy tkanki łącznej. Te elementy nie będą miały wpływu na wielkość biustu, ale w jakimś stopniu przyczynią się do poprawy jego jędrności. W zakresie diety kluczowe jest zapewnienie sobie odpowiedniej ilości protein, w tym oczywiście kolagenu.

MOJA RADA

Podsumowując dzisiejszy artykuł: nie istnieje trening na powiększenie biustu, a trenowanie klatki piersiowej może mieć negatywny wpływ na ogólny wygląd piersi. Dieta oraz suplementacja mogą się przyczynić jedynie do poprawy jędrności, nie wpływając kompletnie na wielkość piersi.

Pamiętaj też, że rozmiar biustu, jest kwestią indywidualną. To czy posiadasz mały, czy duży biust nie zmienia Twojej wartości jako kobiety. Ty masz się podobać sobie, a nie całemu światu. Upodobania i trendy są różne. Gwiazdy instagrama i tik toka mogą mieć biust wielkości głowy. Ty nie musisz i uwierz mi, nie każdemu się taki biust podoba. Posiadanie obfitych piersi niesie za sobą wiele komplikacji i utrudnień w życiu codziennym.

Osobiście kilka lat temu zdecydowałam się na operację. Ne wybierałam wielkości. Nie skupiałam się na mililitrach. Zastrzegłam, że biust ma pasować do proporcji sylwetki i jej nie zaburzać. Taki właśnie efekt uzyskałam. Jak to oceniam na przestrzeni lat? Czasami żałuję, czasami nie. Nikt głośno tego nie mówi, ale komplikacje po operacji często są poważne, a raz wykonana operacja niesie za sobą konieczność wykonania przynajmniej jeszcze jednej, za kilka lat. Nawet jeśli implant ma dożywotnią gwarancję, to ciało się starzeje. Grawitacja działa, implant opada, skóra się rozciąga. To jest zresztą tak obszerny temat, że nadaje się na kolejny wpis. Zanim więc podejmiesz decyzję o operacji, poznaj wszystkie za i przeciw, a nie tylko aktualne trendy.

Pamiętaj jednak o najważniejszym – ciało to całość, a biust to tylko niewielki jego fragment.

A jeśli cellulit spędza Ci sen zpowiek przeczytaj 👉 10 tipów antycellulitowych.

Jeśli masz jakieś pytania odnośnie dzisiejszego wpisu, to koniecznie zostaw je w komentarzu pod tym artykułem. Do najciekawszych odniosę się na stories lub w kolejnym artykule.

Artykuł ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, ani leczenia chorób. Nie jest alternatywą do kontaktu z lekarzem, ani nie nakłania do zaprzestania leczenia. Zastosowanie się do treści zawartych w tym artykule jest wyborem czytelnika i przejmuje on pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

Komentarze

5 komentarzy

 • Ela

  Moje piersi to sie tylko nadaja do operacji 🙂 po dwoch ciazach, karmieniu i szybkim schudnieciu to mi piersi odrazu polecialy , ale tak sobie mowie male jest piekne, czasami kusi mnie na operacje, moze kiedys zrobie:)

 • nibler_mb

  Dziękuję Alicjo za ten artykuł. U Ciebie można liczyć na pełną szczerość, nie mydlisz oczu, piszesz prosto i zrozumiale, bez zbędnego lania wody. Bardzo to doceniam. Zarówno styl jak i wiedzę, którą się z nami dzielisz. Dziękuję 🙂

 • Kinga

  Dobry artykuł, rzeczowo i szczerze, dziękuję, przeczytałam z zaciekawieniem 🙂

 • Natalia

  Mam nadzieję, że kiedyś pojawi się na Twoim blogu bardziej szczegółowy wpis na temat implantów. Wiem, że byłoby w nim dużo rzetelnej i przydatnej wiedzy dla kobiet, które chciałyby powiększyć biust. Ja w każdym razie z chęcią bym przeczytała taki wpis 🙂

  • Alicja Janowicz

   Cześć Natalia 🙂 dziękuje za wskazówkę co Ciebie interesuje i jaki materiał mogłabym stworzyć. Jednak nie jestem osobą która ma odpowiedni poziom wiedzy w tym zakresie. Pomyślę jednak jak ten temat „ugryźć” i przekazać 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

ANNA – TRENING Z „HPT9”

ANNA – TRENING Z „HPT9”

Poranna rutyna – klucz do sukcesu i energii na cały dzień 

Poranna rutyna – klucz do sukcesu i energii na cały dzień 

TRENING CAŁE CIAŁO – TRENING Z GUMAMI KWB #269

TRENING CAŁE CIAŁO – TRENING Z GUMAMI KWB #269

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

ANIA – 41 LAT, ZMIANA ŻYCIA

ANIA – 41 LAT, ZMIANA ŻYCIA

TRENING W BIKINI DOM VS SIŁOWNIA – TRENING Z GUMAMI KWB #268

TRENING W BIKINI DOM VS SIŁOWNIA – TRENING Z GUMAMI KWB #268