KOBIECE BŁĘDY TRENINGOWE

KOBIECE BŁĘDY TRENINGOWE

Z własnego doświadczenia wiem, że brak podstawowej wiedzy i ogromna chęć przyspieszenia efektów, często skutkuje błędami, które blokują przemianę. Czasami chcemy za mocno. Takie są kobiece błędy treningowe. Wiesz, o czym mówię, prawda? Wiem, że wiesz. Każda z nas chciałaby widzieć owoce pracy i poświęcenia w możliwie jak najkrótszym czasie. Niestety czasami właśnie brak wiedzy sprawia, że starania idą na marne, a Ty się zniechęcasz brakiem zmian i odpuszczasz. Od teraz koniec z tym! Od teraz działaj świadomie i ja Ci w tym pomogę 🙂

KOBIECE BŁĘDY TRENINGOWE

Celem większości kobiet są smukłe nogi, jędrne pośladki, węższa talia i płaski brzuch. Zdecydowana większość zapomina o trenowaniu górnych partii ciała, pomijając je zupełnie lub wykonując za małą ilość ćwiczeń. Dzieje się tak dlatego, że kobiety boją się rozbudowy rąk, barków i pleców, lub po prostu zapominają o tym. W końcu zależy im na pośladkach, brzuchu i udach, więc postrzegają ćwiczenia innych partii mięśniowych jako stratę czasu. Takie postępowanie to podstawowy i najczęstszy błąd, popełniany także przez osoby zaawansowane. Ciało to całość. Jeśli chcesz poprawić proporcje sylwetki, to MUSISZ trenować całe ciało. Rozbudowa barków i pleców w połączeniu z rozbudową pośladków i odpowiednim działaniem na uda da Ci w konsekwencji figurę klepsydry, a nie gruszki.

Trenując ramiona, plecy i ręce optycznie wysmuklasz talię. Sprawiasz, że Twoje ciało zyskuje nie tylko proporcje, ale także jędrność i apetyczne kształty.

Kobiece plecy, ramiona, czy ręce w sukience lub bluzce są ultra sexy. Pamiętaj, że jesteś kobietą z klasą. Pośladki pokazujesz najczęściej na plaży, ręce i ramiona praktycznie każdego dnia. Warto o nie zadbać, co przełoży się na wygląd całego ciała.

Wykonywanie ćwiczeń na pośladki na każdym treningu nie przyspiesza efektów. Tutaj nie działa zasada, im więcej zrobisz, tym lepiej. Jeżeli chcesz poprawić wygląd pupy, to skup się na napinaniu mięśni podczas proponowanych przeze mnie ćwiczeń. Pamiętaj o ich aktywacji już na rozgrzewce.

 Jak to zrobić, aktywację mięśni pośladkowych na rozgrzewce znajdziesz w filmie 👉 ROZGRZEWKA BEZ SKAKANIA I TUPANIA – od 7 minuty.

Ważne jest też wybranie oporu gumy. Jeśli używasz za małego oporu i „machasz” zamiast trenować, to nie dajesz mięśniom odpowiedniego bodźca do zmian. Jeśli jednak (zdecydowanie częstszy błąd) wybierasz gumę o za dużym oporze, to nie jesteś w stanie wykonać ćwiczenia poprawnie (z zachowaniem wolnego, kontrolowanego ruchu). Wybór gumy nie jest trudny. Sama wyczujesz, której gumy użyć. Pamiętaj, że opór gumy co serię można zwiększać. Więc jeśli uznasz, że dasz radę zrobić kolejną serię z większym oporem, to nic nie stoi na przeszkodzie. Nie ma więc sensu zaczynać od najmocniejszych i wykonywać ćwiczenie w sposób nieprawidłowy. Machając, wyginając się i pracując całym ciałem, zamiast pracy pupą – tak nie rób.  Ten sam schemat doboru gum tyczy się również pozostałych partii mięśniowych.

błędy treningowe

Błędy treningowe c.d.

Codzienne ćwiczenie brzucha – kolejny nagminnie popełniany błąd. Brzuch jak każda inna grupa mięśniowa potrzebuje czasu na regenerację. Bierz także pod uwagę, że nadmierne treningi brzucha wpływają na optyczne poszerzenie talii. Dzieje się tak dlatego, że trenując brzuch, aktywujesz mięśnie skośne. Mięśnie te nadbudowując się po każdym treningu, dodają nam po kilka centymetrów z każdej strony.  Jeśli chcesz pozbyć się oponki i boczków, to Twoim głównym zadaniem jest DIETA, a nie robienie brzuszków. Żeby osiągnąć wymarzony efekt, musisz mieć deficyt kaloryczny oraz wyeliminować błędy, które blokują Twoje efekty. To wszystko opisane jest dokładnie w e-booku „MÓJ PLAN – TWÓJ EFEKT”. A więcej na temat treningu brzucha dowiesz się z artykułu 👉 wąska talia.

zestaw metamorfoza

Kolejny błąd to przekonanie, że cardio lub interwały to magiczny sposób na efekty.

Otóż nie. Tym sposobem nie będziesz miała lepszych proporcji, ciało nie stanie się jędrne, pośladek nie będzie uniesiony. Plusem takich treningów jest poprawa kondycji.  Przez lata prowadzenie podopiecznych cardio wstępowało w planach sporadycznie i wyłącznie okresowo. Podstawą był i jest trening z gumami, do którego Cię namawiam. Drugą podstawą jest dieta opisana w e-booku, o którym wspomniałam przed chwilą. W tym momencie należy jeszcze dodać, że nadmierna ilość jednostek treningowych i nadużywanie cardio męczy organizm. To w konsekwencji przekłada się na zatrzymywanie wody podskórnej, zmęczenie, pogorszenie stanu zdrowia i efekty wizualne.

Trening nóg jako priorytet, bo chcesz je wysmuklić.

Gdyby to było takie proste, to co druga kobieta trenująca miałaby smukłe nóżki. Niestety często jest odwrotnie. Brak wiedzy, nadmierna ilość ćwiczeń na uda (również wewnętrzną część) daje zupełnie odwrotny efekt. Koniecznie zajrzyj do artykułu 👉 rób przysiady i miej nogi jak koń. Ćwiczenia z głównym focusem na uda pobudzają mięśnie do pracy. Mięsień, który pracuje, rozwija się, rośnie. Chcesz wysmuklić optycznie uda? Przede wszystkim zadbaj o dietę (trzeba spalić tłuszczyk, który nagromadził się na udach). Trenuj całe ciało, bo to wpłynie na jego proporcje. Ćwiczenia na uda muszą być przemyślane i odpowiednio wkomponowane w plan treningowy.
błędy treningowe
Ta sama sytuacja dotyczy łydek. Bardzo często otrzymuję pytania „jakie ćwiczenia polecasz na wysmuklenie łydek?” W tej sytuacji NIE POLECAM wykonywania ćwiczeń, ani innych aktywności, które angażują łydkę. Mięsień, który pobudzasz, rośnie. Jeśli masz obszerną łydkę, to znaczy, że masz predyspozycje do jej rozbudowy. Nie możesz więc jej dodatkowo stymulować. Poprawiając proporcję sylwetki, Twoje łydki będą prezentować się zdecydowanie korzystniej. Zamiast więc rozmyślać nad magicznymi ćwiczeniami, skup się na treningu całego ciała i diecie. To da efekt, o którym myślisz!

Brak planu treningowego?

Tak, walczę z tym 🙂 Jeśli przed każdym treningiem metodą losowania wybierasz, co trenujesz, to nie spodziewaj się spektakularnych efektów! Modelowanie sylwetki to nie jest kwestia przypadku. Tutaj nie wystarczy jednego dnia wziąć trening od Kasi, innym razem od Asi. Z kolei przy czwartku zajrzeć, co tam na profilu u Alicji. Zależy Ci na efektach? Nie losuj, nie oddawaj przypadkowi wyboru. Zaufaj mi i korzystaj z mojego, domowego planu treningowego. Wystarczy zaufać i trenować ze mną, żeby zobaczyć efekty.
Mam nadzieję, że od teraz będziesz trenować i jeść świadomie. To na pewno się opłaci 🙂 A kobiece błędy treningowe już nie będą Ci straszne!

Komentarze

64 komentarze

 • mum_gab_wik

  Wcześniej tak robiłam szukałam ćwiczeń na dane partie ciała teraz już wiem jakie błędy popełniłam . 😘

 • Ania Drobny

  W punkt! Ćwiczę wg Twojego planu treningowego od kilku tygodni, ostatnio wprowdziłam też Twoją dietę i jestem w szoku jak szybko zmienia się moje ciało. Kiedyś myślałam, że tylko godzinne intensywne treningi pozwolą mi osiągnąć mój cel, ale po takiej intensywności często robiłam przerwy, bo organizm nie wytrzymywał i wszystko wracało do początku. Trening z gumami, wykonywanie 5 ćwiczeń w kilkunastu powtórzeniach i 5 seriach – myślałam, co ja mogę na tym osiągnąć, za słaba intensywność. Aż w końcu spróbowałam, raz jeden trening, później drugi i zakochałam się 😀 można się zmęczyć, ale przede wszystkim czuć jak dane mięśnie rzeczywiście pracują i to one się modelują! Dziękuję Alicja. Szkoda, że tak długo zwlekałam i z treningami i z diętą zanim się przekonałam, że robisz fantastyczną robotę 🙂

 • Madziczek

  Ja ćwiczę od około dwóch tygodni i nie wiem czy to możliwe po tak krótkim czasie że już widać małe efekty. Cieszę się jak dziecko.

 • Paula

  Dziękuje za artykuł! Całe ciało ćwiczyć podstawa! Trzymam się twojego planu treningów- każde inne 😁 jak boli pupa i brzuch kolejny dzień bolą ramiona! Dzień bez treningów teraz dzień stracony i wyrzuty sumienia 🙂 oczywiście z głowa 3-4 dni w tygodniu. Pozdrawiam

 • Agnieszka N

  gumy mam od prawie trzech lat, ale ćwiczenia wybierałam wybiórczo i kończyłam cardio. teraz od 4 miesięcy korzystam z twojego planu i efekty są lepsze niż te kilka lat chaotycznego ćwiczenia. 🙂 zawsze wiedziałam, że sylwetkę tworzymy w kuchni, ale ostatnie miesiące zapętliłam się w myślenie, że więcej znaczy lepiej… efekty mizerne do wkładanego wysiłku, więc zmnieszałam kaloryczność i denerwowałam się na siebie że nie jestem skuteczna… dziękuję, że uczysz mnie równowagi, spokoju i luzu 🙂 i dbania o siebie 🙂 buziaki 🙂

 • ANIA

  No teraz to juz wszystko jest jasne jak słońce 🙂

 • Sylwia

  Alicjo!!! To co dla Nas robisz jest cudowne. Wiedza, treningi, motywacja w jednym miejscu i bez opłat 😁!!! kwestia tylko naszych własnych chęci żeby ruszyć i zajrzeć do Ciebie na bloga.
  Dziękuje Ci za to, że dzielisz się swoimi doświadczeniami i wiedzą, która zdobywałas przez lata! To wspaniałe! Dziękuje że Jesteś!

 • Ewa

  Mnóstwo wiedzy o której inni trenerzy nie mówią 🙂 ja jestem w kiepskiej kondycji 🙈 niektórych ćwiczeń wczoraj nie potrafiłam wykonać, musiałam ułatwiać sobie bo nie byłam w stanie się utrzymać na rękach np w cw.1 🙄 jednocześnie unosząc nogi. Ehh ale trening czyni mistrza 🙂 więc będzie lepiej. Bardzo fajnie się czyta Twoje artykuły. Mnóstwo wiedzy napisanej w taki sposób że chce się to czytać 😀

 • Marcia

  Świetny artykuł! Aż chce się wskoczyć na mate z gumami i sprawdzić czy mięśnie działają jak trzeba 😄

 • Lidia

  Super napisane. Bardzo ciekawy artykuł! Ćwicze z Toba nie przerywanie od końca września. Efekty sa mega! Pupa uniesiona, barki zarysowane, brzuch płaski, a talia osy 🙂 Ćwiczę według Twojej rozpiski i zdrowo jem. To przepis na sukces!!!

 • Marika

  Super napisane! 😊 Czytam wszystkie Twoje posty i wiesz co, ten mnie tak zmotywował ze zaczynam ćwiczenia i dietę od jutra. Albo nie, zacznę jeszcze dzis ! Gumy mam wiec nie ma na co czekać tylko wziąć się do pracy . 😍

 • Gosza Borgi

  Alicja super!!!! Kochana fajny pomysł z tymi artykułami duza wiedza dziękuję bardzo Ci ze jesteś 🖤🖤🖤

 • tulipanowa91

  Fajnie, że o tym mówisz, szczególnie o udach i łydkach. Ja najbardziej lubię właśnie treningi na uda i pośladki i też chciałam sprytnie schudnąć z brzucha ćwicząc tylko pośladki 😀 ale nie udało się, teraz jadę grzecznie według Twojego rozkładu, bo nawet ćwicząc tylko z Tobą, ale tylko cisnąc nogi i używając mega dużego oporu gum zyskałam ponad 2 cm w udzie. A treningi na inne części ciała jak się okazało dają się lubić 🙂

  • Ulek

   Widzę, że nie jestem jedyna! Miałam dokładnie tak samo, duże opory gum i oczywiście częstsze treningi niż w rozkładzie i myk – uda większe, talia mniejsza. Natomiast ramiona – małe opory gum i opuszczanie treningów. Od pewnego czasu wskoczyłam na wyższy poziom zaufania Alicji i nie żałuje ! <3

  • Alicja Janowicz

   korzystaj z tych rad – są bardzo cenne

 • Aggie

  Dziękuję za ten artykuł, mega pomocny zrozumiałam swoje błędy, jesteś kochana

 • Sabcia661

  Dokładnie tak, wystarczy Ci zaufać i ćwiczyć tylko z Tobą całe ciało a efekty są meeega. Wiem bo zaufałam i widzę je gołym okiem 😉

 • AZ JA

  Dziękuję za ten artykuł i za uświadomienie. Prezentujesz ogrom wiedzy i cieszę się, że się dzielisz tym z nami 😊
  Pozdrawiam

 • cytrynowa_malina

  Teraz myske ile lat ja w błedzie tkwiłam im wiecej cwicze tym lepsz ja? Dzieki Tobie mije myslenie siw zmienia. Skakał 6 dni w tygodniu by osiagnac efekty pieknej sylwetki. Schudłam ale nadal noe wygladałam tak jak chciałam lub tak jak ta pani co skakała ze mna. Teraz cwicze z toba od 4 tygodni regularnie kilka cm spadło ck mnie bardzo ciesz diete wprowadziałam mam swoje ulubione przepisy. Nawet domwnicy mi kodkradaja ciasto na sniadanie. Moje cialo sie regenruje i odpoczywa w wolne dni, zapewne jest ci wdzieczne bo nie pedze jak w maratonie byle szybciej i pasc przed metą. Ja z toba bede na mecie. Dziekuje Alicja widzimy sie w kuchni i na macie

 • nika.rach

  Nie zawsze częściej znaczy lepiej. Przekonałam się o tym niejednokrotnie. Wieloma wyzwaniami mój organizm był zmęczony. Teraz ćwiczę Alicjo wg Twojego planu. Widzę efekty, widzą je inni! Ja już nie chudnę wręcz bym napisała że przytyłam ale to są mięśnie pięknie wyrobione 😍

 • Marta Ławniczak

  Ufam niezmiennie. Dziękuje za ten artykuł. Przeczytałam ponownie by naprawdę zapamiętać jak postępować 😍 a raczej… na co uważać 😘

 • Ania Perdek

  Alu, jak dobrze, że napisałaś o tym post. Tak wiele kobiet nie ma pojęcia na czym polega proces kształtowania sylwetki, a w mass mediach roi się od planów treningowych:ćwiczenia na płaski brzuch, ćwiczenia na smukłe uda, trening wyszczuplający itp. Nic dziwnego, że e człowiek niezwiązany z branżą fitness, daje się „nabrać” na te magiczne hasła. Komentuję ten post dopiero teraz, mimo, ze wcześniej go przeczytałam , gdyż ograniczyła mnie choroba. Niemniej jednak wracam do Twoich publikacji w aktywnej formie i chylę czoła za Twój profesjonalizm i merytoryczne podejście do planów treningowych. Polecę ten post dalej, by zlapał jak największe zasięgi, gdyż trzeba uświadamiać kobiety, ze diabel tkwi w szczegółach ❤️ Nie wystarczy machać sobie nóżką jak z Zosią, raz rączką z Kasią….Plan, to spójny i przemyślany kontetn, który musi być realizowany skrupulatnie, bez odskoczni, zmiany kolejności ćwiczeń itp. Tak bardzo jestem Ci wdzięczna za wiarygodność jaką tworzysz w gronie KWB❤️ Jesteś super madrą i hiper kochaną osóbką 🙏😘❤️

  • Alicja Janowicz

   bardzo dziękuję za polecenia i mam nadzieję, ze coraz więcej kobiet będzie wpadać na ten portal i czerpać za darmo wiedzę którą się chcę z Wami dzielić 🙂

 • TheLongDuck

  Ja tez sie zarzynałam kardiom, codziennie 5 rano pobudka zęby na 6 być na siłce. Do tego ukochane gotowane buraczki i marchewka z groszkiem (bo warzywa). I deprecha że minimalne efekty.
  Doszło do tego że zaczynałam mieć ze zmęczenia halucynacje! Dziewczyny nie idźcie tą drogą! Może i przebiegłam Runamageddon ale co z tego jak na kilka lat kompletnie odechciało mi się ćwiczyć? I teraz brzuch trzeba zgubić. W ebooku sa świetne porady i już wiem co schrzaniłam 😀

 • PatrycjaJ91

  Pomyśleć że robiłam te wszystkie błędy, jadłam też w nieprzemyślany sposób a potem po np miesiącu bez efektów wszystko rzucałam i zataczałam błędne koło… Super artykuł i dużo cennych wskazówek i wiedzy. Brawo!
  Ja się w końcu wzięłam za siebie, trzymajcie kciuki 😉

 • Dorota

  Świetne artykuły 😁dużo wiedzy której nikt inny mi ni mówił. DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM

 • Anna

  Hej Alicja
  Co ja moge powiedziec Twoj ebook za kupilam w grudniu, Od grudnia zaczelam gotowac Twoje dania na obiad i probowac jak smakuja, Od tam tego czasu zaczelam stopniowo wyprowadzac z diety produkty ktore nam szkodza Od stycznia zaczelam cwiczyc z Toba I cooo??? Ja bardzo duzo w zyciu cwiczylam ale rozrastaly mi sie nogi I zamiast smuklec robilam sie wielka, I cooo Chcialam ze wszystkiego zrezygnowacvibisc na diete 1000-1200 kcal zeby zgubic wszystko co na nabralam, I co??? Dzieki Bogu natrafilam na Twoj e-book mam nadzieje ze wkrotce bede mogla przeslac zdjecie z moja metamorfoza, a co wiecej moj maz postanowil dolaczyc do mnie patrzac na potrawy ktore przygotowywuje:)

  • Alicja Janowicz

   trzymaj się wszystkich zaleceń z e-booka a zaskoczysz efektami samą siebie <3 Będę czekać na fotki Twojej przemiany <3

 • Ewa N.

  Chciałam napisać, że Alicja prowadziła mnie przez 9 miesięcy. Dzięki niej zgubiłam 15 kg. Może 17. Nie wiem. Centymetrów zeszło w brud. Dzięki tej wspaniałej kobiecie noszę rozmiar S.
  W wieku 38 lat! Przy czym nigdy takiego nie miałam! Nigdy nie wyglądałam tak dobrze, jak teraz. I nigdy tak dobrze się nie czułam. Nasza współpraca zakończyła się prawie rok temu, a efekty i nawyki nie. Mam e-book, ćwiczenia i wsparcie. Korzystajcie dziewczyny, bo naprawdę warto! Warto uwierzyć i wcielić plan w życie. Pozdrawiam Cię Alicjo i dziękuje! Za pewność siebie, za zmianę życia na lepsze! 😘

 • Ewa

  Ćwiczę od 2,5 tygodnia, dietę od tygodnia i również zauważyłam zmiany. Moje ciało zmienia kształt. Nie wiem na ile starczy mi samozaparcia i nie jedzenia czekolady, ale walczę.

 • Kasia2803

  Jaj ja się cieszę że tutaj trafiłam ! Bardzo dziękuję !

 • Simka

  Hej! Ja dopiero zaczynam przygodę z Alicja! Mam ebooka i gumy i powoli zaczynam z treningami 😀
  Odnośnie diety: mogę pic kawę z odrobina mleka migdałowego? Nie mogę samej czarnej przeskoczyć… wrrrrr

 • Marta

  ja czekam aż mi gumy dziś przyjdą i zaczynam ogień z treningiem 🙂

 • Magda

  Gumy zamówione 😍 szkoda tylko, ze ebook nie można zamówić z odroczoną płatnością.

 • Ania

  Wczoraj znalazłam Cię w sieci i sugerując się pozytywnymi opiniami o Twoich programach treningowych zamierzam spróbować od następnego tygodnia. Moja waga jest zadowalająca, mam szczupłą sylwetkę, chciałabym ją tylko bardziej wymodelować 🙂 mam jeszcze tylko pytanie dotyczącego darmowego planu treningowego na stronie – czy przed każdym treningiem, np. LEGS GLUTES WORKOUT danego dnia należy robić rozgrzewkę (np. tę Twoją bez tupania czy jakoś tak ;)) ? czy same te serie są wystarczające jednego dnia? I czy po wszystkich seriach wszystkich ćwiczeń należałoby zrobić jeszcze ćwiczenia rozciągające? Będę wdzięczna za info. Zaraz kupuję gumy i zaczynam 🙂

  • Alicja Janowicz

   Cześć Aniu 🙂

   1.tak, powinnaś wykonać rozgrzewkę
   2.tak, ilość serii jest wystarczająca
   3.rozciąganie – Twój wybór. Na kształtowanie sylwetki nie ma to wpływu.

 • Magda

  Ok….no to teraz ja,słowem w sedno Alicjo….zaczynam ,a bynajmniej spróbuję zacząć działać według Twoich wskazówek….nie ukrywam że nawał pracy demotywuje mnie i czasem zamiast ćwiczyć mam ochotę po prostu iść spać…ale postaram się tym razem. Mam 38 lat i nigdy więcej nie chcę słyszeć „patrz jak wyglądasz….” od kogoś kogo kochałam…. kto z tego powodu znalazł sobie szczupłą sarenkę….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

TRENING W SYPIALNI – TRENING Z GUMAMI KWB #285

TRENING W SYPIALNI – TRENING Z GUMAMI KWB #285

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

MARTA I JEJ ŻYCIOWA FORMA

MARTA I JEJ ŻYCIOWA FORMA

TRENING KRĄGŁE POŚLADKI W 30 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #283

TRENING KRĄGŁE POŚLADKI W 30 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #283

Przemiana Natalii -14 kg!

Przemiana Natalii -14 kg!