WĄSKA TALIA

WĄSKA TALIA

Wąska talia, talia osy, wcięcie w talii – bez względu na to, jakiego sformułowania użyjemy i tak każda z nas wie o czym mowa. Świetna talia, to marzenie i cel większości kobiet. Z tego powodu w Internecie jest mnóstwo artykułów na ten temat. Brzuszki, skręty tułowia, a może hula hop?

Który sposób jest najlepszy? Co trzeba robić, a czego unikać aby smukła talia była widoczna? Tego wszystkiego dowiesz się z tekstu poniżej.

Zapraszam więc do lektury 4 sposoby na szczupłą talię.

Przeczytaj również: https://www.alicjajanowicz.com/sekrety-plaskiego-brzucha

PONIŻEJ KAWA Z ALICJĄ – WĄSKA TALIA

👇👇👇

NIE PRZESADZAJ Z ILOŚCIĄ TRENINGU MIĘŚNI BRZUCHA

Wbrew obiegowej opinii robienie brzuszków nie da Ci ani wąskiej talii, ani nie spali tkanki tłuszczowej z tego obszaru ciała. Mięśnie na brzuchu, to takie same mięśnie jak każde inne. Należy je stymulować i wzmacniać dla zdrowia i sprawności fizycznej. Nie należy jednak przesadzać z ilością treningu tej partii, ponieważ rozbudowane mięśnie brzucha poszerzą wizualnie talie. Jak to możliwe? Po prostu większy mięsień, zajmuje więcej miejsca.

UNIKAJ TRENINGU MIĘŚNI SKOŚNYCH BRZUCHA

talia

Mięśnie skośne brzucha znajdują się z boku sylwetki. Już samo spojrzenie na zdjęcie powyżej uświadamia, że nie możemy tych mięśni rozbudować, ponieważ w bardzo szybki sposób zwiększą one szerokość talii. Kiedy angażujemy te mięśnie? Głównie robiąc brzuszki „skośne”, oraz kręcąc hula hop! Tak, zabawa naszego dzieciństwa prowadzi do poszerzenia talii! Unikaj także dźwigania ciężarów w jednej ręce. To również w znaczący sposób angażuje mięśnie skośne.

ZAMIAST TRENINGU Z CIĘŻARAMI, WYBIERZ TRENING Z GUMAMI OPOROWYMI

Trening z użyciem dużego ciężaru wymaga od nas stabilizowania pozycji. Czynność tą wykonują w dużej mierze mięśnie naszego brzucha. Skoro dużo i często pracują, to mają odpowiednią stymulację do wzrostu. Użycie ciężarów oznacza zazwyczaj ogromny wysiłek. Podczas wysiłku np. przy podnoszeniu, często wstrzymujemy powietrze, co z kolei powoduje poszerzanie się naszej talii. Trenując z gumami stymulujesz docelowe mięśnie, bez nadmiernego obciążania reszty ciała.

sprzęt treningowy KWB

Jeśli już przy treningu z gumami jesteśmy, to muszę wspomnieć o bardzo istotnej kwestii. Pomijając treningi ramion i placów popełniasz ogromny błąd. Trenując górne partie ciała, optycznie wysmuklasz talię, a tym samym poprawiasz proporcję sylwetki.

talia

POZBĄDŹ SIĘ TKANKI TŁUSZCZOWEJ

Banalnie prosta i zarazem bardzo skuteczna rada. Redukcja tkanki tłuszczowej z obszaru talii jest kluczowym elementem. To właśnie nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu i tzw „boczkach” jest przyczyną braku talii u większości kobiet. Jest takie powiedzenie że „brzuch robi się w kuchni” i trzeba przyznać, że jest w tym mnóstwo prawdy.

Poznałaś właśnie 4 sposoby na uzyskanie wąskiej talii. Mam nadzieje, że wprowadzisz je w życie, a nabytą wiedzą podzielisz się koleżankami i rodziną.

Zostaw znak w komentarzu, że przeczytałaś i napisz, jakie temat poruszyć kolejnym razem.

 

Artykuł ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, ani leczenia chorób. Nie jest alternatywą do kontaktu z lekarzem, ani nie nakłania do zaprzestania leczenia. Zastosowanie się do treści zawartych w tym artykule jest wyborem czytelnika i przejmuje on pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

Komentarze

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

TRENING W BIKINI ĆWICZENIA NA POŚLADKI – TRENING Z GUMAMI KWB #271

TRENING W BIKINI ĆWICZENIA NA POŚLADKI – TRENING Z GUMAMI KWB #271

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENING W BIKINI CAŁE CIAŁO – TRENING Z GUMAMI KWB #270

TRENING W BIKINI CAŁE CIAŁO – TRENING Z GUMAMI KWB #270

ANNA – TRENING Z „HPT9”

ANNA – TRENING Z „HPT9”

Poranna rutyna – klucz do sukcesu i energii na cały dzień 

Poranna rutyna – klucz do sukcesu i energii na cały dzień 

TRENING W BIKINI CAŁE CIAŁO – TRENING Z GUMAMI KWB #269

TRENING W BIKINI CAŁE CIAŁO – TRENING Z GUMAMI KWB #269