PRZYSIADY NA SMUKŁE UDA? NIEKONIECZNIE!

PRZYSIADY NA SMUKŁE UDA? NIEKONIECZNIE!

21 sierpień 2016 roku – ten dzień zapamiętam na bardzo długo. Zaczęło się banalnie – napisałam post, który opublikowałam na FB. To, co wydawało mi się banalne rozpętało prawdziwą burzę w branży fitness. Jednym krótkim wpisem uraziłam setki „fachowców”. Co napisałam? Coś oczywistego i logicznego, czyli że polecane kobietom przysiady mające wysmuklić im uda, dają efekt zupełnie odwrotny. Banalne prawda? Nie dla wszystkich. Ja miałam jednak naoczny efekt na sobie.

przysiady

Post zobaczyło ponad milion (!) osób. Zasięg był tak olbrzymi, że FB zresetował w statystykach ilość wyświetleń na ZERO. To zero widnieje do teraz 🙂 W tamtym momencie nie do końca rozumiałam, o co ta afera. Przecież to wszystko jest bardzo logiczne, popatrz:

  • Pani Kowalska zgłasza się do trenera i mówi, że ma chude nogi, a chciałaby duże i umięśnione. Trener zaleca dużo przysiadów z obciążeniem.
  • Pani Nowacka zgłasza się do tego samego trenera i mówi że ma za duże nogi, zbyt umięśnione i chce mniejsze. Trener zaleca przysiady z obciążeniem.

Czyli co: mam chude nogi to trener mi każe robić przysiady, bo od nich urosną mi mięśnie. Mam masywne udziska to też mam je robić?! No, ale jak to? 🙂

Odpowiedź jest oczywista: jeśli masz duże uda i będziesz robić przysiady to uda będą coraz większe! Co gorsza ta sytuacja ma miejsce także na redukcji tkanki tłuszczowej, w momencie, gdy mięśnie rosnąć prawa nie mają ze względu na deficyt kaloryczny.

W tej sytuacji, mimo że mięśnie czworogłowe ud nie rosną to zwiększa się znacznie objętość uda ponieważ duże mięśnie mają dużą zdolność kumulacji glikogenu mięśniowego! Do tego zmęczone nogi „łapią” olbrzymie ilości wody, przez co często jest tak, że noga robi się jak jeden wielki filar. A jak dorzucisz do tego dużo cardio w postaci biegów, lub rowerka to już jest na prawdę dramat….

SPRZET TRENINGOWY

To nie robić wcale przysiadów? Niekoniecznie 🙂 Przysiad ma swoje zalety: jako ciężki wielostawowy ruch, spala sporo kalorii, jest ważnym wzorcem ruchowym dla naszej ogólnej sprawności oraz angażuje pośladki do pracy. Warto jakąś odmianę przysiadu zastosować raz na 7-14 dni. Pamiętaj jednak o kilku ważnych rzeczach:

  • zakroki, wykroki i wszelkie uginania na nogach to również forma przysiadu
  • podskoki to też przysiad, nie pełny, ale jednak przysiad. Nie wierzysz – spróbuj podskoczyć 🙂 co robisz przed wybiciem się w górę? 🙂 Przysiad…..
  • jazda na rowerze angażuje mięśni czworogłowe uda w podobny sposób do przysiadów. Jest to zupełnie inny rodzaj wysiłku, ale mięśnie pracują podobnie. W czasie prostowania nogi na pedale, czyli w momencie głównego wysiłku, angażowany jest głównie mięsień czworogłowy uda (największy mięsień na nodze).
  • są lepsze ćwiczenia na pośladki niż przysiady. Jakie? Skorzystaj z darmowy plan treningowy i ciesz się szczupłymi nogami

przysiady

Na zdjęciu po lewej nogi trenowane na przysiadach. Po prawej te same nogi kilkanaście miesięcy później trenowane według mojego systemu, w domu, z użyciem moich gum KWB. Każdy ma swój gust i ma prawo wyglądać jak chce. Dla mnie natomiast zdjęcie po prawej prezentuje zdecydowanie fajniejszą, kobiecą sylwetkę niż to po lewej. Boisz się, że bez przysiadów pogorszy się wygląd Twoich pośladków? Nie bój się. Moje po całkowitej rezygnacji z przysiadów wyglądają jeszcze lepiej 😉

przysiady

Zestaw METAMORFOZA

Komentarze

56 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

5 SPOSOBÓW NA GŁÓD NA DIECIE

5 SPOSOBÓW NA GŁÓD NA DIECIE

DIETA I ĆWICZENIA – 11 KG MNIEJ

DIETA I ĆWICZENIA – 11 KG MNIEJ

CZY SPALACZE TŁUSZCZU DZIAŁAJĄ?

CZY SPALACZE TŁUSZCZU DZIAŁAJĄ?

SMUKŁE RAMIONA I SEXY PLECY W 25 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #246

SMUKŁE RAMIONA I SEXY PLECY W 25 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #246

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TYŁ RAMION W 15 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #245

TYŁ RAMION W 15 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #245