UWAŻNE JEDZENIE – DLACZEGO JEST TAKIE WAŻNE?

UWAŻNE JEDZENIE – DLACZEGO JEST TAKIE WAŻNE?

UWAŻNE JEDZENIE

Gdy mowa o zdrowej diecie często na myśl przychodzi nam konkretny plan lub produkty, które powinniśmy w niej umieścić. Masz rację – jest to bardzo ważne, jednak oprócz planu żywieniowego istotny jest również sposób w jaki spożywamy nasze posiłki czyli tzw. higiena jedzenia (uważne jedzenie). Jak jeść, abyśmy dłużej byli syci? Co robić, żeby nasz układ pokarmowy działał sprawniej i czerpał z pożywienia wszystkie wartościowe składniki odżywcze? A może męczą Cię wzdęcia, gazy i niestrawność?
Przeczytaj poniższy tekst i poznaj wskazówki, które są podstawą zdrowia i efektywnej diety. Obiecuję, że odmienią one Twoje odżywianie.

DLACZEGO MASZ PROBLEMY TRAWIENNE?

Podstawą tego, żeby Twój układ pokarmowy działał prawidłowo i wchłaniał to co mu dostarczasz jest sposób, w jaki spożywasz posiłki. Dlaczego to takie istotne? Wydzielanie soków trawiennych można podzielić na 3 fazy – głowową, trzewną i jelitową. Każdy z tych etapów jest bardzo ważny i niezbędny do prawidłowego strawienia pokarmu – jeżeli nie poświęcimy należytej uwagi którejś z faz to mogą wystąpić problemy trawienne np. popularne wzdęcia, gazy, bóle brzucha czy niestrawność.

Faza głowowa to reakcja związana z działaniem naszych zmysłów – węchu, wzroku, smaku, dotyku. Dzięki niej w naszym układzie trawiennym zaczynają wydzielać się substancje niezbędne do trawienia pokarmu. Na widok apetycznego przepisu zaczyna burczeć Ci w brzuchu, a śliny w ustach jest więcej? Tak, to właśnie ten proces.

uwazne jedzenie

UWAŻNE JEDZENIE – ZASADY

Żeby układ trawienny mógł jak najlepiej przygotować się do strawienia posiłku bardzo ważne jest odpowiednie skupienie się na posiłku czyli praktykowanie tzw. uważnego jedzenia. Poznaj najważniejsze zasady:

👉 wyłącz dystraktory
Jeżeli traktujesz posiłek jako przerwę na ulubiony serial, scrollowanie telefonu czy odpisanie na smsa to czas na zmianę. Jedzenie w towarzystwie elektroniki nie pozwala skupić się na posiłku, ponieważ jest bardzo silnym dystraktorem i pochłania całą naszą uwagę. Chcesz poprawić swoje trawienie? Przełóż oglądanie serialu na inną porę dnia.

👉 przeżuwaj powoli i dokładnie
Jest to rzecz, o której każdy z nas słyszał, jednak w obecnych czasach pełnych pośpiechu i natłoku obowiązków nie jest to wcale takie oczywiste. Trawienie rozpoczyna się w naszej buzi – to w jaki sposób pogryziemy pokarm wpływa na dalszą pracę układu trawiennego. Powolne jedzenie i dokładne przeżuwanie to pierwszy krok do pozbycia się problemów trawiennych.

👉 nie jedz przy biurku
Przerwa na lunch to moment, w którym mamy skupić się na posiłku, a nie kolejnym mailu czy telefonie do klienta. Jedzeniu przy biurku często towarzyszy stres, napięcie oraz myśli o tym co mamy do zrobienia, a organizm w takich momentach odkłada trawienie na dalszy plan.
Jeżeli w Twoim miejscu pracy jest kuchnia lub stołówka to pora na to, aby z niej skorzystać. Obiecuję, że Twój układ trawienny Ci się odwdzięczy!

Pamiętaj, że na prawidłowe trawienie wpływa także kondycja Twoich jelit! Tutaj świetnie sprawdzi się sprawdzony probiotyk z mojego sklepu, czyli 👉 PROBIO C. W połączeniu z powyższymi wskazówkami zapomnisz o problemach trawiennych!

LEPSZE EFEKTY W ODCHUDZANIU I WIĘKSZA PRZYJEMNOŚĆ

Jak widzisz, uważne jedzenie jest pierwszym krokiem do tego, aby Twoja dieta była w pełni efektywna, a organizm mógł korzystać z wartościowych produktów, które mu dostarczasz. Oprócz aspektów trawiennych wprowadzenie powyższych wskazówek ma wiele innych zalet np. wpływa na poziom odczuwanej sytości. Jeżeli spożywamy posiłek w pośpiechu nasz mózg nie rejestruje czynności jedzenia, przez co bardzo szybko ponownie mamy na coś ochotę. Właśnie dlatego, uważne jedzenie to lepsze efekty w odchudzaniu.

JEDZENIE

BESTSELLEROWY E-BOOK A UWAŻNE JEDZENIE

Pełne skupienie na spożywaniu potraw, które przygotowałaś w swoim domu to także krok do lepszego zrozumienia swoich preferencji smakowych, a także odkrywaniu przyjemności z gotowania. Dzięki uważnemu jedzeniu zastanowisz się, jakie połączenia smakowe Ci odpowiadają, co chcesz ugotować następnym razem, jakie przepisy powtórzysz – to moment, w którym może narodzić się pasja do
zdrowego odżywiania! Jeżeli do tej pory bezwiednie jadłaś swoje posiłki przed telewizorem lub przy biurku w pracy to moment na zmianę! Potrzebujesz nowych przepisów i planu żywieniowego? Koniecznie wypróbuj mój BESTSELLER, który pomógł osiągnąć niesamowite efekty sylwetkowe i zdrowotne 10 tysiącom kobiet! Nie czekaj do Nowego Roku!

zestaw metamorfoza

Przeczytaj także 👉 o zdrowych nawykach.

Artykuł ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, ani leczenia chorób. Nie jest alternatywą do kontaktu z lekarzem, ani nie nakłania do zaprzestania leczenia. Zastosowanie się do treści zawartych w tym artykule jest wyborem czytelnika i przejmuje on pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

Komentarze

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

TRENING JĘDRNE RAMIONA & PROSTE PLECY – TRENING Z GUMAMI KWB #282

TRENING JĘDRNE RAMIONA & PROSTE PLECY – TRENING Z GUMAMI KWB #282

Przemiana Joanny – efekty treningu bez diety!

Przemiana Joanny – efekty treningu bez diety!

E-BOOK I 30 KG MNIEJ JASMINY

E-BOOK I 30 KG MNIEJ JASMINY

TRENING CAŁE CIAŁO – TRENING Z GUMAMI KWB #281

TRENING CAŁE CIAŁO – TRENING Z GUMAMI KWB #281

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENING JĘDRNE CIAŁO I SMUKŁE NOGI – TRENING Z GUMAMI KWB #280

TRENING JĘDRNE CIAŁO I SMUKŁE NOGI – TRENING Z GUMAMI KWB #280