TRIKI, DZIĘKI KTÓRYM WZMOCNISZ ZDROWE NAWYKI

TRIKI, DZIĘKI KTÓRYM WZMOCNISZ ZDROWE NAWYKI

TRIKI, DZIĘKI KTÓRYM WZMOCNISZ ZDROWE NAWYKI

Dla wielu osób dieta i odchudzanie kojarzą się z czymś trudnym, rygorystycznym i właśnie dlatego podchodzą do tego pojęcia jak pies do jeża. Zmiana sylwetki czy poprawy zdrowia to działanie wieloetapowe. Wiąże się ono z różnymi zmianami w naszym życiu – nie tylko ciągłym odmawianiem i morderczymi treningami. Na szczęście drakońskie i niesmaczne diety to już tylko wspomnienie. Obecnie podstawą jest racjonalne, zdrowe odżywianie, a także codzienne nawyki, które wspomagają cały proces 😀. Jeżeli jesteś ciekawy jakie triki możesz wprowadzić w swoje życie, żeby wzmocnić zdrowe nawyki i łatwiej osiągać efekty – koniecznie przeczytaj poniższy tekst 🥰

zestaw metamorfoza

Nawyki start:

Eksponuj produkty, których chcesz spożywać więcej 😊

Zmiana nawyków żywieniowych w procesie odchudzania najczęściej wiąże się ze spożywaniem większej ilości warzyw, owoców czy produktów niskoprzetworzonych. Pomimo tej wiedzy, wiele osób nie potrafi wprowadzić tej zasady w życie. Narzekają na to, że nie mają ochoty na jedzenie tych produktów, czy po prostu o nich zapominają. W tym przypadku dobrze sprawdza się zasada umieszczania w polu widzenia pożywienia, którego chcemy spożywać więcej. Dzięki niej wprowadzanie do diety warzyw, owoców czy produktów niskoprzetworzonych będzie łatwiejsze.

Jak to zrobić? Zaaranżuj swoją przestrzeń. Kupiłeś świeże pomidory i zioła? Umieść je na półce, która jest na wysokości Twojego wzroku, gdy otwierasz lodówkę. Sezon na owoce? Umieść smakowite truskawki w misce na stole w salonie – obiecuję, że wiele osób nie przejdzie obok nich obojętnie! 😋 PS: Oczywiście, pamiętaj, że owoce również zawierają cukier, więc nie przesadzaj z ilością 🙂

nawyki-ciasto

👉 TRUSKAWKOWE CIASTO NA ZIMNO

Szklanka wody przy komputerze 💦

Tę samą zasadę można zastosować w przypadku picia wody, która dla wielu osób jest problemem. Podstawową zasadą zdrowego i racjonalnego odchudzania jest odpowiednie nawodnienie. Powinniśmy wypijać min. 1,5-2 litry wody dziennie, jednak jest to uzależnione od płci, wieku, stanu zdrowia itd. Jeżeli nie będziesz odpowiednio nawodniony, to efektów niestety nie będzie. Związane jest to z faktem, że woda to niezbędny element większości procesów, które zachodzą w organizmie – w tym spalania tkanki tłuszczowej i budowania mięśni.

Jeżeli zapominasz o piciu wody to pamiętaj, żeby umieszczać ją w zasięgu Twojego wzroku.

Siadasz przy biurku? Umieść butelkę/szklankę z wodą obok swojego komputera – obiecuję, że to działanie ułatwi wprowadzenie tego nawyku. Dodatkowo, możesz postawić dzbanek z wodą w miejscach, którymi często przechodzisz – na komodzie w korytarzu czy stoliku pomocniczym. Spożycie wody na pewno się zwiększy 🙂 Jeżeli smak wody jest dla Ciebie za nudny to spróbuj moich smakowych saszetek:

https://www.sklep.alicjajanowicz.com/produkt/bolero-napoj-koncentrat-1kcal-9g/

Usuwaj z Twojego pola widzenia produkty, które Ci nie służą 😀

Drugą bardzo ważną zasadą, która może pomóc w zmianie codziennych nawyków jest usuwanie z pola widzenia produktów, których chcesz spożywać mniej lub tych, które Ci nie służą. Jest to bardzo pomocna wskazówka – szczególnie na początku procesu. Jak wprowadzić ją w swoje życie? Jeżeli masz słabość do słodyczy, chipsów, fast foodów to najprostszym sposobem jest zaprzestanie ich kupowania lub umieszczanie ich w szafkach, których za często nie otwierasz. Dzięki temu ograniczysz sytuacje, w których zastanawiasz się czy to dobry moment na ich spożycie.

Pamiętaj, nie ma produktów dobrych i złych – tkanka tłuszczowa odkłada się wtedy, gdy spożywamy za dużo kalorii.

Słodycze, chipsy, fast foody są oczywiście przekąskami wysokokalorycznymi, bogatymi w cukier, tłuszcz i właśnie z tego względu łatwo przesadzić ich z ilością. Czy to oznacza, że musisz kompletnie rezygnować ze smaku słodkiego? Nic bardziej mylnego!

W moim planie żywieniowym znajdziesz mnóstwo przepisów na słodkie posiłki, które są zdrowe i odżywcze.

Czy wyobrażałeś sobie, że na diecie można jeść gofry na kolację?

nawyki-gofry

👉 GOFRY KAWOWE

Korzystaj z mniejszych talerzy i wąskich szklanek 😀

Kolejną kwestią, która może pomóc Tobie w zmianie nawyków żywieniowych jest zwrócenie uwagi na to, jakich naczyń używasz w swojej kuchni. Częstą obawą przed przysłowiowym “przejściem na dietę” jest fakt, że będziemy odczuwać głód, jedzenie nie będzie nas syciło.

Czy wiedziałeś o tym, że wybór talerza może wpływać na to, czy oceniasz posiłek jako sycący czy nie?

Otóż, ta sama porcja jedzenia zjedzona na mniejszym talerzu będzie wywoływała optyczne złudzenie większego posiłku. Jaki z tego morał? Jeżeli chcesz, żeby Twój mózg oceniał porcję na “większą i bardziej sycącą” wybieraj mniejsze talerze. Podobną iluzję możemy uzyskać poprzez wybór szklanek. Badania dowodzą, że gdy tę samą porcję napoju wlejemy do pękatej, szerokiej oraz długiej, wąskiej szklanki nasz mózg oceni, że więcej napoju znajduje się w wąskiej szklance. Dlatego, podczas wyjść towarzyskich i imprez lepiej wybierać napoje, które znajdują się w wąskich, długich szklankach – dzięki temu wypijesz ich mniej 🙂

nawyki-lifestyle

Wyłącz telewizor i telefon podczas posiłku 😁

Na nasz poziom sytości i to, ile jemy wpływają również bodźce, którymi otaczamy się podczas posiłku. Jeżeli spożywamy go w obecności telewizora, czy telefonu to nasz mózg nie do końca rejestruje to, że coś zjedliśmy. Dlatego dość szybko po takim posiłku jesteśmy znowu głodni. Wpływa to również na procesy trawienne. Gdy jemy w pośpiechu, przy biurku i niedokładnie przeżuwamy to pokarm będzie się gorzej trawił i tutaj już prosta droga do wzdęć, gazów i bólów brzucha. Podobna sytuacja dotyczy przekąsek podczas oglądania filmów. Nasz mózg kompletnie nie rejestruje czynności jedzenia. Jesteśmy przez to w stanie zjeść nieograniczone ilości chrupek czy popcornu, które mogą zawierać naprawdę sporo kalorii.

Moja rada? Dbaj o to w jakich warunkach jesz – wyłącz telewizor, telefon i oddaj się tej czynności w 100%. Jeżeli nie możesz wytrzymać filmu bez przekąsek – wybierz np. słupki warzywne. Jednak staraj się rezygnować z tego nawyku i zjedz coś przed seansem 🙂

Jak widzisz, odchudzanie i wprowadzanie nowych nawyków może być jeszcze prostsze, jeżeli zastosujesz odpowiednie triki 😀

W połączeniu z treningami i pysznym planem żywieniowym efekty masz gwarantowane! A ty, jakie znasz dobre nawyki?

Gdzie znaleźć takie plany? W moim sklepie 🥰 – jeżeli jeszcze nie masz swojego
egzemplarza koniecznie zajrzyj na:

https://www.sklep.alicjajanowicz.com/kategoria-produktu/e-booki/

Pamiętaj też o tym, że najlepsza dieta to taka, którą jesteś w stanie przestrzegać. Jeżeli jesteś na diecie i podjadasz między posiłkami, przeczytaj 👉 dlaczego podjadasz.

Artykuł ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, ani leczenia chorób. Nie jest alternatywą do kontaktu z lekarzem, ani nie nakłania do zaprzestania leczenia. Zastosowanie się do treści zawartych w tym artykule jest wyborem czytelnika i przejmuje on pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

TRENING JĘDRNE RAMIONA & PROSTE PLECY – TRENING Z GUMAMI KWB #282

TRENING JĘDRNE RAMIONA & PROSTE PLECY – TRENING Z GUMAMI KWB #282

Przemiana Joanny – efekty treningu bez diety!

Przemiana Joanny – efekty treningu bez diety!

E-BOOK I 30 KG MNIEJ JASMINY

E-BOOK I 30 KG MNIEJ JASMINY

TRENING CAŁE CIAŁO – TRENING Z GUMAMI KWB #281

TRENING CAŁE CIAŁO – TRENING Z GUMAMI KWB #281

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENING JĘDRNE CIAŁO I SMUKŁE NOGI – TRENING Z GUMAMI KWB #280

TRENING JĘDRNE CIAŁO I SMUKŁE NOGI – TRENING Z GUMAMI KWB #280