UPAŁ – JAK SOBIE RADZIĆ W TAKIE DNI?

UPAŁ – JAK SOBIE RADZIĆ W TAKIE DNI?

Trwa obecnie gorące lato 🌞. Przeszkadza Ci upał? Temperatura sięga 35°C i jedyne, o czym marzysz to basen i całodniowa kąpiel 🌊 😜. Ale co zrobić, gdy basenu brakPrzedstawię Ci kilka porad na to, jak wytrzymać letnie upały i co warto jeść lub pić, aby czas letniej gorączki nie był dla nas „męczący”.

1. Pij wodę 💦💦💦

Oczywiste i proste! Ale nie wszyscy pamiętają… Woda podczas upałów to numer jeden. Pij i nawadniaj swój organizm. 2-3 litry płynów podczas wysokich temperatur to jest Twoje minimum.

2. Chroń się przed słońcem

Tak, chroń 🙂 Przy tak wysokich temperaturach łatwo jest o udar słoneczny. Nie wystawiaj się więc na słońce, a w godzinach między 11:00 a 15:00 postaraj pozostać w cieniu bądź w pomieszczeniu. Jeśli lubisz się opalać – pamiętaj o kremach z filtrem. Unikniesz poparzeń.

Zawsze miej na głowie chustę lub czapkę.

upał

3. „Lekka” dieta idealna na upał

W przetrwaniu gorących dni pomogą Ci posiłki, które nie wymagają pieczenia. Nie musisz stać przy „buchającym” piekarniku.

Stosując moje diety z e-booków MÓJ PLAN – TWOJ EFEKT i OSTATNI SZLIF już wiesz, że takich posiłków jest mnóstwo. Dodatkowo pamiętaj, że skarbnicą przepisów jest mój BLOG.

4. Lody na diecie? Najlepsze na upał!

Bardzo proszę 🙂 Mówisz – masz! Wejdź na mojego bloga i wpisz w wyszukiwarkę „lody”. Masz tam przepisów przynajmniej na każdy dzień tygodnia! Takie lody możesz jeść CODZIENNIE!

Pamiętaj też o osobach starszych (bardzo źle znoszą upały) i dzieciach (w ferworze zabawy zapominają o piciu wody, a co gorsze nie przepadają za nakryciami głowy).

Zadbaj również o swoje zwierzaki (leżanki w cieniu, poidełka) i pod żadnym pozorem nie zostawiaj ich w zamkniętym samochodzie! Temperatura w aucie bardzo szybko rośnie. To może okazać się zabójcze w skutkach.

Stosowanie powyższych wskazówek pozwoli Ci przetrwać upały latem 🌞 🌞 🌞

Przeczytaj także 👉 5 sposobów na stres i zmęczenie.

Miłego dnia 🤗

Artykuł ten nie jest przeznaczony do diagnozowania, ani leczenia chorób. Nie jest alternatywą do kontaktu z lekarzem, ani nie nakłania do zaprzestania leczenia. Zastosowanie się do treści zawartych w tym artykule jest wyborem czytelnika i przejmuje on pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz też

Kreatyna – co powinnaś o niej wiedzieć?

Kreatyna – co powinnaś o niej wiedzieć?

Chcesz efektów? Wprowadź te 4 zmiany!

Chcesz efektów? Wprowadź te 4 zmiany!

WAPŃ I JEGO ŹRÓDŁA – CZY NABIAŁ JEST NIEZBĘDNY W DIECIE?

WAPŃ I JEGO ŹRÓDŁA – CZY NABIAŁ JEST NIEZBĘDNY W DIECIE?

KREATYNA TO TWÓJ SPRZYMIERZENIEC

KREATYNA TO TWÓJ SPRZYMIERZENIEC

Jaką odżywkę białkową wybrać?

Jaką odżywkę białkową wybrać?

ERYTRYTOL I KSYLITOL – ZDROWSZE ALTERNATYWY DLA CUKRU

ERYTRYTOL I KSYLITOL – ZDROWSZE ALTERNATYWY DLA CUKRU