fbpx
AKTUALNY ROZKŁAD JAZDY TRENINGOWEJ

AKTUALNY ROZKŁAD JAZDY TRENINGOWEJ

ROZKŁAD TRENINGÓW 23.11-29.11.2020

🔥 Poniedziałek: CHAIR BANDS WORKOUT czyli trening z gumami KWB #114 – publikacja w poniedziałek 23 listopada o godzinie 7:30
🔥 Wtorek: LEGS BOOTY WORKOUT, czyli trening z gumami KWB #111 KLIK opublikowany również na FB oraz IG w dniu 16 listopada
🔥 Środa: wolne
🔥 Czwartek: TOTAL BODY czyli trening z gumami KWB #68 KLIK opublikowany również na FB oraz IG w dniu 26 listopada
🔥 Piątek: CORE AND MORE, czyli trening z gumami KWB #112 KLIK opublikowany również na FB oraz IG w dniu 27 lutego

Od kilkudziesięciu tygodni udostępniam dla Ciebie darmowy program treningowy mojego autorstwa. Nie ma tutaj przypadkowych ćwiczeń i treningów wybranych pod wpływem impulsu. Jest gotowy, skuteczny plan, który ma za zadanie ujędrniać i modelować Twoją sylwetkę. Niezależnie od tego czy jesteś początkująca i dopiero chcesz poznać magię zmian jaka płynie z gum KWB, czy działasz ze mną od długiego czasu – znajdziesz tutaj odpowiedni zestaw dla siebie. CEL? Jędrna, proporcjonalna sylwetka. Nie osiągniesz tego „skacząc z kwiatka na kwiatek” i wybierając treningi pod wpływem nastroju, czy innych zmiennych. Twoje ciało potrzebuje do zmian odpowiednich bodźców, a nie chaosu. Dobrze zaplanowany i przemyślany trening jest w stanie optycznie wysmuklić uda, zwęzić talię, unieść i ujędrnić pośladki oraz sprawić, że ramiona i plecy będą odtąd Twoim atutem, a nie tylko kawałkiem ciała, który albo jest Ci obojętny, albo ukrywasz go, wybierając ciuchy które kamuflują niedoskonałości.

TRENINGI GOTOWCE – czyli 45 – 60 min wpatrywania się w monitor podczas ćwiczeń, słuchanie tych samych komend, gonienie za kimś, zamiast skupienia na wykonywanym ćwiczeniu, płynnym ruchu, oddechu i napinaniu mięśni. BŁĄD!

Nie praktykuję tego i nigdy to się nie zmieni. I Tobie też radzę, wyjdź ze swojej strefy komfortu i przyzwyczajenia. Przestań robić z siebie osobę nieporadną, którą trzeba prowadzić za rękę. Przestań być jak szczurek słodziak, który kręci się w kółko, bo inaczej nie umie się bawić! Nie, nie mam celu Ciebie obrażać. Nic z tych rzeczy. Czasami po prostu potrzebujesz terapii szokowej, żeby odważyć się na coś co da Ci nowe, lepsze możliwości.

Moda na treningi z płyty, czy platformy trwa całe lata. Gdybym tylko chciała mogłabym wydawać takie płyty od dawna, żaden problem. Mogłam też stworzyć płatną platformę i skakać z Tobą niczym zaprogramowany robot całą godzinę, pod sam sufit żebyś mogła się spocić. Mogłabym, ale nigdy nie robię nic z czym się nie zgadzam i czego sama nie chciałabym praktykować! Sprzedaż? Tak, byłaby ogromna. Zdaję sobie z tego sprawę bo wiem jakie jest zainteresowanie. Nie ma dnia żebym nie miała chociaż kilku pytań o płytę. Zysk? Niepoliczalny. Tyle, że jeśli czegoś nie czuję, to tego nie robię. Taką mam zasadę. Pamiętaj, że pot i zakwasy nie są wcale wyznacznikiem efektywnego treningu!Nie musisz skakać jak kangur, byle tylko nabić kalorie na zegarku i się brzydko mówiąc zajechać. Gdyby to było takie proste i skuteczne to… nie miałabym pracy, a moje zdecydowanie odmienne teorie nie zmieniłyby tysięcy kobiet, które wcześniej, często całe lata trenowały tak jak opisuję powyżej.

Wyznacznikiem dobrego treningu są efekty.

Skup się na napinaniu mięśni i oddechu. Skup się na swoim ciele i jego pracy, a nie na gonieniu za kimś z ekranu TV – to daje zdecydowanie szybsze i trwalsze zmiany, bez narażania Twojego zdrowia na szwank.Żeby było jasne- nie krytykuję innych metod treningowych. Jesteś na mojej stronie, przedstawiam Ci zatem moje metody i mój punkt widzenia. Dla mnie nie do przyjęcia jest gonienie za kimś na treningu! Uważam, że właśnie świadomy i precyzyjny ruch daje najlepsze efekty. Jest to szczególnie istotne podczas treningu z gumami.

Jeszcze gdy gumy nie były popularne i prawie nikt w Polsce o nich nie słyszał, ja zaczęłam z nimi trenować nikomu nic nie mówiąc. Następnie zaczęłam tworzyć swoje własne programy treningowe – początkowo tylko dla siebie. Ile set razy usłyszałam, że zwariowałam i gumy nie modelują ciała, nie ujędrnią go, nie zbudują krągłych pośladków. Książkę mogłabym napisać o zarzutach i dobrych radach znawców, którzy byli w branży dużo dłużej ode mnie, jak i od ludzi obserwujących moje poczynania.

Dopiero kilka lat później zrobił się wielki boom na gumy i wszyscy zaczęli z nich korzystać. Nawet Ci, którzy się z tego śmiali. Moja spektakularna przemiana wstrząsnęła i to mocno. Zwykła Alicja wzorem i motywacją dla dużo bardziej znanych trenerek w Polsce, których jest przecież od groma? Tak, tak właśnie było. To nie jest forma autoreklamy, tylko stwierdzenie faktu. Opisywałam to i moją przemianę w artykule „Z CYKLU ZŁOTE RADY: RÓB PRZYSIADY….jak chcesz mieć wielkie udziska….” – PRZECZYTAJ, jak skończysz czytać to co piszę tutaj.

Uwierz mi, że dobrze zaplanowany plan działania – czyli trening i skupienie podczas ćwiczeń w 100% na sobie daje szybkie oraz niewiarygodne efekty! Trening 3 max 4 razy w tygodniu – ze mną więcej się nie trenuje! Zapamiętaj to i przestrzegaj tej zasady. To także ma wpływ na efekty. Organizm zmęczony nadmierną aktywnością przechodzi na tryb oszczędny: zaczyna gromadzić rezerwy energetyczne pod postacią tkanki tłuszczowej, magazynuje więcej wody podskórnej i w efekcie osiągasz efekt odwrotny od zamierzonego. Chcesz korzystać z moich darmowych programów treningowych? ZASADY + co warto wiedzieć:

1. co tydzień, zawsze w poniedziałek o godzinie 7:30 pojawi się tutaj nowy, aktualny rozkład jazdy treningowej dla Ciebie.

2. filmiki z treningami to NIE SĄ ŻADNE SKRÓTY, tylko ćwiczenia pokazane w kolejności, które powinnaś wykonać.

3. masz możliwość oglądać je tutaj, lub przejść na mój profil na instagram i tam oglądać ćwiczenia podzielone na dane sekwencje – zrób tak, jak Ci wygodniej. Możesz też oglądać je bezpośrednio na Facebooku oraz YouTube.

4. wymówki? Odpuść sobie 😉 Pamiętasz co pisałam o szczurku – słodziaku? Jeszcze Ci się nie znudziło powtarzanie jak robot czyichś poleceń? Masz efekty które Cię w 100% satysfakcjonują? Nie oszukuj się. Gdybyś miała to nie byłabyś tutaj! Zachowaj więc spokój, otwórz na nowe możliwości i korzystaj z tego co daję Ci za darmo – tylko po to żebyś mogla na własnej skórze się przekonać, że warto było.

5. ile powtórzeń, ile serii, jakie przerwy? To wszystko masz dokładnie opisane przy danym filmiku z treningiem. Wystarczy czytać, a nie się zniechęcać. W każdym filmiku jest opcja dla początkujących i zaawansowanych.

6. rozkład ten zawiera 4 treningi. Jeśli jesteś początkująca, wykonaj 3 z zaplanowanych treningów. Czwarty wyłącznie wtedy gdy czujesz się na siłach. Pamiętaj – regeneracja i dieta jest TAK SAMO WAŻNA JAK TRENING!

7. jeśli pominęłaś jakiś trening, zaczynasz od tego który teraz przypada, nie cofasz się w tył, nie robisz dwóch treningów na raz! Nie nadrabiasz! TO NIE PRZYSPIESZY EFEKTU

8. nigdy nie trenujesz chora – nie ma od tego odstępstw. Jeżeli czujesz się przeziębiona odpuszczasz jeden – dwa dni. Trening wykonany w czasie takiego osłabienia nie przyniósłby efektów, tylko wydłużył czas powrotu do zdrowia. Jeśli jesteś chora poważniej – czekasz, aż ustąpią wszystkie objawy chorobowe. Powrót do treningów zaczynasz delikatnie – zawsze wersja dla początkujących, max 3 treningi w tygodniu. Zaufaj mi – to dla Twojego dobra. Efektów nie poprawia trening zrobiony do utraty sił! To działa na minus!

9. zaproponowane przeze mnie dni tygodnia są ruchome. Ułóż je tak żeby pasowały do Twojego harmonogramu zajęć. Postaraj się nie trenować dwa dni di pod rząd tylko rozłożyć treningi na cały tydzień. W wyjątkowych okolicznościach zrób tak jak Tobie pasuje.

10. kolor, czyli opór gumy ZAWSZE dopasuj do swoich możliwości w danym ćwiczeniu, a nie do tego jaki ja używam na filmie. Pamiętaj, ze ruch ma być płynny i wolny, a Ty skoncentrowana na pracy mięśni. Korzystanie z gumy o zbyt dużym oporze NIE PRZYSPIESZA EFEKTÓW, tylko je zmniejsza. Trening z gumami to napinanie mięśni, a nie machanie nogą. Jeśli po jednej serii ćwiczenia czujesz, ze opór był za mały, przy kolejnej sięgnij po gumę o większym oporze. Po kilku treningach będziesz bez najmniejszego problemu wiedziała jakiej gumy użyć – to kwestia wyczucia. Nic skomplikowanego.

11. potrzebujesz motywacji? Najlepszą motywacją są własne efekty, a nie powtarzanie tych samych sentencji przez każdego trenera 🙂 Jeśli będziesz robiła to co do tej pory, to nie spodziewaj się zmian. Teraz masz szansę zacząć na nowo – zacząć dobrze.

12. szukasz idealnej rozgrzewki? Jest dostępna na tym portalu, wystarczy wejść w artykuł KLIK

13. uprzedzając pytania – nie rozciągam się po treningu.  Nigdy nie miałam kontuzji, nie ma problemów mięśniowych. To nie jest trening z ciężarami który powoduje olbrzymie spięcie mięśni. Chcesz możesz się rozciągać – wybór zostawiam Tobie. Wiem że to mało popularne podejście, ale tak jak pisałam w artykule o rozgrzewce: są ludzie którzy dłużej się szykują do treningu i dłużej po nim rozciągają niż wykonują właściwy trening. Wszystko by się zgadzało gdyby nie fakt że najczęściej nie mają oni efektów….

14. żeby trenować z gumami, móc w domu modelować oraz ujędrniać całe ciało potrzebujesz długi i krótki zakres ruchu, czyli gumy MINI + MAXI KWB. To jest wszystko co potrzebujesz do treningu. Dodatki jak wygodna mata, czy rękawiczki to po prostu większy komfort ćwiczeń. Bez długich i krótkich gum nie zrobisz odpowiednich treningów. Tutaj nie ma dróg na skróty. Biorąc pod uwagę, ze nie tracisz pieniędzy na płyty, platformy, trenera oraz karnet i tak wychodzisz na plus.

15. pamiętaj, ze fundamentem wszystkich zmian w sylwetce jest brak błędów w diecie, które blokują Twoje efekty. Możesz je robić całkowicie nieświadomie, żyjąc w przekonaniu, ze tak trzeba. Jeśli masz wątpliwości przeczytaj artykuł „JAK ZACZĄĆ?” Napisałam tam więcej o diecie, treningach i pozostawiałam opinie w razie gdybyś miała jeszcze jakieś wątpliwości.

Ja daję Ci od siebie to co najlepsze, teraz już tylko od Twoich wyborów zależy dalszy ciąg zdarzeń 🙂

 

Komentarze

26 komentarzy

 • Karolina

  Treningi są mega, a po nich, co najważniejsze dzień staje się piękniejszy 💪👑❤💚

 • _gosia_en_

  Świetny artykuł Alunia, zwięźle, konkretnie, na temat. Przeczytałam jednym tchem, super się Ciebie czyta😍

 • nika.rach

  Jak Ty to pięknie ujęłas 😍

 • taisnera

  Super ,trening plus rozgrzewka ,bomba!!! a wszystko fajnie pokazane/opisane i „klik” i nie ma wymówki wszystko jest.. jest moc 😀 i będzie łogiń :))))

 • Ania

  Wszystko zrozumiale opisane! Dajesz czadu 🥰

 • Ela

  super wszystko napisane i pieknie wyjasnione; nic tylko dzialac; cudowna jestes buzka

 • Alicja

  Cudowne się Ciebie czyta, a portal wymiata:*

 • Paula

  Świetnie napisane ! A co najlepsze nie znoszę udzisk! 🙂 zawsze miałam szczupłe nogi ale chciałam je lepiej uwidocznić 🙂 4 razy w tyg jak najbardziej Taśmy świetne ! Dobrze ze Jesteś 😍 Polecam ❤️

 • Angelika

  Tyle cennych rad!! Dziękują #KWB ❤️

 • Ania

  Dużo cennych wskazówek i niesamowita wiedza, Dziekuje Alicja za ten portal, to perełka❤️

 • PatrycjaJ91

  Alu bardzo dziękuję za ten wpis! Wszystko podane na tacy, teraz już wszystko rozumiem nie zatanawiam się co i jak. Jakie to dla mnie ułatwienie. Super wskazówki. Ja jestem dalej początkująca, cały zestaw gum + matę mam od października. Ćwiczę 4 razy w tygodniu po 3 serie. Ten tydzień zawaliłam zaczęłam dopiero dzisiaj, ale nie ma wymówek. Uwielbiam z Tobą trenować, a co najważniejsze mogę trenować o każdej porze dnia i nocy bo przez skakanie nie budzę dzieci ani nie przeszkadzam innym. Zazwyczaj staram się z samego rana, ale zdarza się i o 21 godzinie. Lepiej późno niż wcale 😉 Cieszę się że ten portal powstał, jest tutaj ogromny potencjał i ogrom wiedzy. Bardzo Ci za to dziękuję. Jedynie co to widzę że bez Twojego ebooka nie ruszę dalej… Ćwiczę, ciało jest napewno sprawniejsze, czuję się lepiej, ale błędy w diecie są dlatego od ponad miesiąca jedynie widzę że pośladki są bardziej krągłe a reszta stoi w miejscu. Muszę wejść w to na 200% Jesteś niesamowita ❤

 • nika.rach

  Zdecydowanie czuje ręce w tym tygodniu 🤣

 • Asia

  Zaczynam po długie przerwie- prawie miesiąc byłam chora. Zobaczymy ja to wyjdzie 😉

 • Iwona

  Ćwiczę już miesiąc z Tobą Alicjo …to jest moja i tylko moja godzina 🙂 super powera dajesz 💪🏼
  Czekam na trening brzucha 😀Z niecierpliwością

 • Aleksandra

  Alunia ❤️No to lecimy z tym tygodniem 😍

 • fit_vege_mom

  Alu portal wymiata! Każdy artykuł to dawka niesamowitej wiedzy. Wszystko się czyta z zapartym tchem. Dziękuję za portal, dziękuję za dietę, dziękuję za treningi i dziękuję, ze jesteś! Dzięki Tobie mam niesamowite efekty BUZIAKI

 • Ania

  Potwierdzam! więcej nie znaczy lepiej, dieta z e-booka Ali i ćwiczenia z nią sprawiły że jest mnie 11 kg mniej i w końcu to widać, zawsze wszystko dobrze jasno i z Konktetami opisane .

 • Marta

  Dzisiejszy trening petarda 😁

 • Laura

  Ala ja dalej nie wierze, ze nie musze sie juz „zajezdzac”.. 🙂 kiedys mialam zryw, jeden, drugi, trzeci.. dlaczego az tyle? Bo dochodzilam w ktoryms momencie do tzw. Sciany, trzeslo mnie na sama mysl, ze znowu.. trzeba to zrobic. Ale coz czlowiek uczy sie cale zycie i nawet nie wiesz jak bardzo ratujesz dzieczynom – w tym mi – zycie. Jestem zrelaksowana przed kazdym treningiem, nie tocze ze soba wewnetrznej wojny, czuje sie spokojna kiedy mam zadbac o siebie za pomoca treningu. I och.!! Wreszcie slowo”trening” nie jwst wyrokiem 🙂 z tego miejsca serdecznie chciałam Ci podziekowac. Bardzo sie ciesze, ze jest ta sekcja z komentarzami, bo mozemy sobie porozmawiac. Pozdrawiam Cie serdecznie!

 • Ulek

  Cieszę się że w końcu mam miejsce w którym mogę się czuć swobodnie! Zrezygnowałam z instagrama bo czułam się przytłoczona, ilością „fit profili”. Algorytm podpowiadał mi sto innych profili po zaobserwowaniu Ciebie i ginęłaś mi w tłumie. Tutaj czuje się swobodnie. Nikt nic mi nie narzuca i mnie nie spamuje! Dziękuje Alu!

 • Ania

  Alicjo uwielbiam Twoje treningi,dają mi mega satysfakcję i efekty których nie mialam kiedy ćwiczyłam z płytami innych trenerek.Nie ma opcji żeby się nudzić na treningach.Czekam zawsze z niecierpliwoscią na nowy rozkład jazdy.Jestem z Tobą prawie rok i już nie opuszczę.Robisz super robote dla nas ,dla KWB❤

 • Lidia

  Ten tydzień zapowiada sie super! Dla mnie beda to az 3 nowe treningi 🙂 nie moge sie doczekać!

 • Patrycja K.

  Robisz super robotę 💖💖 czy jest szansa na dodawanie również linków do IG przy treningach? Ciężko tam znaleźć te starsze, a opcja zapętlania ćwiczenia jest świetna 🥰🥰

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz też

ELA @fit_vege_mom – mama dwójki dzieci

ELA @fit_vege_mom – mama dwójki dzieci

ZADBAJ O SWOJĄ TARCZYCĘ

ZADBAJ O SWOJĄ TARCZYCĘ

GDYBY SŁOWA SAME ZMIENIAŁY SIĘ W CZYNY

GDYBY SŁOWA SAME ZMIENIAŁY SIĘ W CZYNY

KUCHNIA KWB FOOD #4 KREWETKI Z SOSEM ZE SMAŻONYCH POMIDORÓW i OLIWEK oraz KREM BATATOWO-MARCHEWKOWY

KUCHNIA KWB FOOD #4 KREWETKI Z SOSEM ZE SMAŻONYCH POMIDORÓW i OLIWEK oraz KREM BATATOWO-MARCHEWKOWY

INSULINOOPORNOŚĆ – krok od cukrzycy

INSULINOOPORNOŚĆ – krok od cukrzycy

GOSIA – mama trójki, która schudła 16 kg!

GOSIA – mama trójki, która schudła 16 kg!