CHCESZ MIEĆ EFEKTY – ZAPLANUJ SWÓJ TRENING

CHCESZ MIEĆ EFEKTY – ZAPLANUJ SWÓJ TRENING

CHCESZ MIEĆ EFEKTY – ZAPLANUJ SWÓJ TRENING

Każda aktywność jest lepsza niż żadna, ale skoro już poświęcasz czas na trening to na pewno chciałabyś, żeby był on maksymalnie efektywny. Z tego artykułu dowiesz się, jak powinien wyglądać idealny plan treningowy. Pamiętaj o tym, że to właśnie odpowiednio zaplanowany i dobrze skonstruowany plan treningowy często decyduje o efektach końcowych.

1 – unikaj zbyt częstej zmiany ćwiczeń

Jako trenerka zauważyłam jakiś czas temu bardzo złą tendencję: kobiety, zamiast dojść do perfekcji w kilku, najefektywniejszych ćwiczeniach, chcą co trening wykonywać nowe. Może ciekawszym jest wykonywanie co trening nowego ćwiczenia, ale na pewno zdecydowanie mniej efektywnym. Poza tym pamiętaj, że skutecznych ćwiczeń wcale nie ma tak dużo, a ich nowe wariacje/odmiany, nawet jeśli wyglądają ciekawie, to są zazwyczaj zdecydowanie mniej skuteczne.

Wybierz więc kilka ćwiczeń, dojdź w nich do perfekcji i z tygodnia na tydzień staraj się wykonywać większą ilość powtórzeń, używać większego oporu, czy skracać przerwy pomiędzy seriami. Zapisuj i monitoruj swoje postępy. Progres, który będzie się pojawiał to znak, że Twój organizm adaptuje się do nowych wyznaczanych mu wyzwań i zaczyna wzmacniać mięśnie, tym samym kształtując je, przy jednoczesnym pozbywaniu się tkanki tłuszczowej.

trening

2 – unikaj zwariowanych ćwiczeń

Często nagrywam dla Ciebie treningi, na których pokazuję dziwne wariacje ćwiczeń i ich modyfikacje. Dzięki temu masz chęć do podjęcia aktywności i to jest główny powód, dla którego to robię. Skuteczność tych ćwiczeń jest, ale jest ona zdecydowanie mniejsza, niż ćwiczeń bazowych. Pamiętaj, że nasze mięśnie mają do spełnienia pewne funkcje. Te zadania są proste, a nie zwariowane.

Dlatego ćwiczenia też muszą być proste, żeby w pełni wykorzystać funkcję danego mięśnia. Te proste na pierwszy rzut oka ćwiczenia są najbardziej skuteczne. Wszystkie je zebrałam i umieściłam w programie BODY SHAPER. Dzięki tym ćwiczeniom jesteś w stanie realnie kształtować sylwetkę dużo efektywniej, niż miało to miejsce wcześniej.

3 – periodyzacja treningowa, to klucz do sukcesu

To w zasadzie powinien być punkt pierwszy. Periodyzacja treningowa to w uproszczeniu stopniowe, coraz większe przeciążanie mięśni i/lub organizmu w celu osiągnięcia efektów sylwetkowych, siłowych lub wytrzymałościowych. Brak periodyzacji treningowej = brak znaczących efektów. Wybierając przypadkowe ćwiczenia, czy przypadkowe filmy treningowe periodyzacja nie będzie mieć miejsca, co zdecydowanie ograniczy Twoje efekty.

Wdrożenie periodyzacji treningowej nie jest łatwe: wymaga sporej wiedzy i dobrego planowania, dlatego musisz działać z dobrym programem treningowym, takim jak Body Shaper.

4 – nie skupiaj się tylko na wybranych partiach

Nie oszukujmy się – 99% kobiet aktualnie chce mieć smukłe nogi, zgrabną, ale dość sporych rozmiarów pupę i płaski brzuch. Co więc robią? Trenują tylko te partie, co oczywiście jest absolutnym błędem. Każda z tych partii wymaga zdecydowanie innej objętości treningowej. Powinny występować okresy, gdzie odpowiedniej partii nie trenujemy prawie wcale oraz okresy gdzie np. pośladki trenujemy aż 3 razy w tygodniu. Żeby jednak osiągnąć w tych obszarach ciała znakomity progres, trzeba wprowadzić wspomnianą wyżej periodyzację treningową i odpowiednio zaplanować objętość treningu w perspektywie kilku, bądź nawet kilkunastu tygodni. Jest to możliwe tylko i wyłącznie mając plan treningowy, który zawiera periodyzację. Dobierając ciągle nowe ćwiczenia, czy przypadkowe treningi, Twoje efekty też będą przypadkowe i z całą pewnością znacznie mniejsze, niż mając odpowiedni i dobrze przemyślany plan.

Poznałaś właśnie zalety dobrze skonstruowanego planu treningowego oraz konsekwencje jego braku i korzystania z przypadkowych ćwiczeń oraz filmów treningowych.

Teraz zapewne nurtuje Cię pytanie: kiedy mogę korzystać z Twoich darmowych filmów, które regularnie udostępniasz? Z filmów tych korzystaj w okresie 2-3 tygodni po skończeniu BODY SHAPER, czyli w okresie kiedy wprowadzasz sobie trochę luźniejszy okres treningowy. Korzystaj z nich na wyjazdach i wakacjach, bo często pokazuję na filmach treningi z różnych miejsc. Jeżeli jednak zależy Ci na prawdziwych namacalnych efektach, to stosuj się do mojego programu Body Shaper. Pamiętaj jednak, żeby przed jego rozpoczęciem dobrze przeczytać zawartość całego e-booka. 

Stosując go, uzyskasz:

dostęp do speriodyzowanych treningów, które naprawdę działają

możliwość ćwiczenia tak, jak lubisz – ze mną na ekranie lub samodzielnie

rozgrzewkę (również w postaci filmu) oraz informacje jak przygotować się do treningu

 vademecum wiedzy, w którym znajdziesz 10 najczęściej popełnianych błędów treningowych oraz 10 faktów, które MUSISZ znać by poprawić sylwetkę

 25 pytań i odpowiedzi dotyczących najważniejszych zagadnień związanych z treningami

możliwość zadawania pytań w sytuacji, gdyby coś dla Ciebie było niejasne

 wsparcie techniczne i pomoc, gdybyś miała jakikolwiek problem ze stroną czy e-bookiem

szansę na otrzymanie aż 500 złotych na zakupy w moim sklepie. Wystarczy podjąć wyzwanie i przesłać swoje efekty przed i po. Gdy je opublikuję, Ty otrzymasz bon na zakupy.

body shaper Alicja Janowicz

Efekty, które zauważysz, ćwicząc z BODY SHAPER to m.in.:

 wysmuklenie sylwetki, w tym brzucha i nóg

 uniesienie i zaokrąglenie pośladków

⇨ wzmocnienie pleców, co zredukuje garbienie się i bóle pleców

 poprawę jędrności ciała

 sylwetkę lepszą niż kiedykolwiek oraz większą pewność siebie

E-book BODY SHAPER Sylwetka Twoich Marzeń kupisz tutaj <klik>

trening

Artykuł ten nie jest alternatywą do kontaktu z lekarzem, fizjoterapeutą, ortopedą, ani nie nakłania do zaprzestania leczenia. Jeśli jesteś w ciąży, masz wadę postawy, kontuzje lub skaleczenia – zapytaj swojego lekarza prowadzącego o pozwolenie na aktywność fizyczną. Zastosowanie się do treści zawartych w tym artykule jest wyborem czytelnika i przejmuje on pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz też

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

TRENING DÓŁ BRZUCHA W 17 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #284

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

TRENINGI Z GUMAMI – PODZIAŁ NA PARTIE CIAŁA

MARTA I JEJ ŻYCIOWA FORMA

MARTA I JEJ ŻYCIOWA FORMA

TRENING KRĄGŁE POŚLADKI W 30 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #283

TRENING KRĄGŁE POŚLADKI W 30 MINUT – TRENING Z GUMAMI KWB #283

Przemiana Natalii -14 kg!

Przemiana Natalii -14 kg!

CZY SPALACZE TŁUSZCZU DZIAŁAJĄ?

CZY SPALACZE TŁUSZCZU DZIAŁAJĄ?